Útěky z pracoven jsou běžné, ale už jste utíkali ze žaláře?

Úniková hra

Pokud hledáte nějaké místo pro teambuilding nebo se snažíte najít nějakou zábavu, která by byla jako stvořená pro vaši rodinu nebo pro bandu přátel, kterou jste dlouho neviděli, měli byste rozhodně zkusit únikové hry, které nemají v Česku konkurence. Najdete je v mnoha městech, kde si můžete vybrat, z jakých místností budete utíkat. Většinou se setkáte s útěky z pracoven, ale pokud toužíte po nevšedním úniku, tak co třeba uniknout ze středověkého žaláře?

Jestliže nevíte, co to vlastně únikové hry jsou, pak je to nevšední zábava, která je spojena s nezapomenutelným zážitkem. Budete zamčeni do nějaké místnosti a během 60ti minut se z ní budete muset dostat ven. Ovšem nefunguje to tak, že rozbijete okno nebo dveře, ale musíte zapojit své logické myšlení, abyste vyluštili rébusy, hlavolamy a hádanky, které jsou pro vás v místnosti nachystané a bez nichž se nedostanete ven. Proto je tato zábava vhodná i pro teambuilding, protože právě zde se nejvíce ukáže, jak se dokáže spolupracovat v kolektivu.

Kde takové hry najdu?

V České republice najdete řadu měst, kde se s únikovými hrami setkáte. Najdeme je samozřejmě v Praze, ale také i v Brně. Nově taky v Ostravě. Jestli byste se ptali, kde jsou únikové hry nejkvalitnější a asi na té nejvyšší úrovni, pak zavítejte do Ostravy. Právě zde se setkáte s poměrně novými únikovými hrami od The Chamber, které však ihned sklidily velký úspěch. Není to tu pouze o úniku z Tajemné pracovny, jak je běžné, ale právě zde si můžete vyzkoušet únik z naprosto nevšedních místností, které jen tak někde nejsou k dispozici.

Je libo Hackerovo doupě nebo raději středověký žalář?

Jestliže milujete akční filmy, pak vás rozhodně potěší možnost zkusit si zlikvidovat bombu v Hackerově doupěti. Budete mít limit 60 minut, než bomba vybouchne, což ve vás vyvolá značný pocit adrenalinu. Budete si připadat trochu jako Horacio Kein, když v Kriminálce Miami musel rychle zlikvidovat nějakou výbušnou past.

Pro nadšence historie je tu však hra nazvaná Útěk ze středověkého žaláře, kdy budete muset uniknout z místnosti plné děsivých nástrojů. Zde bude vaším úkolem dostat se ze středověku zpátky do přítomnosti.

 

Další články