Charitní tým se účastnil RUNFESTU – jak dopadl?

charitní tým

Podzim se nese ve znamení mnoha zajímavých událostí. Například jsou velice populární festivaly, které se nyní konají, i když není zrovna nejtepleji. Přece jenom festivaly nejsou jenom o hudbě, ale taky o sportu nebo o různých jiných činnostech, které nás baví. Ovšem mimo festivaly se podzim doposud nesl ve znamení vinobraní nebo taky ve znamení běžeckých závodů. Jedním z nejočekávanějších běžeckých byl letos rozhodně RUNFEST.

RUNFEST se konal na konci září. Účastnili se tohoto závodu nejen dospělí, ale taky i děti, pro které byla připravena kratší trať. Mimo to zde byl i doprovodný program pro všechny milovníky běhu, kteří ale nechtěli závodit, ale jen se dívat. O fanoušky letos opět nebyla nouze.

Celého závodu se taky účastnili i zástupci Frýdku-Místku. Letos se do běhu v nepříliš vyhovujícím počasí pustil charitní tým, který nebyl sice připravený na štafetový závod, přesto se rozhodli do tohoto jít.

Užili si to, i když nevyhráli!

Kdyby byl možná charitní tým připravenější, jednalo by se o větší úspěch, ale konečný čas je i tak chvályhodný. Štafetu totiž charitní tým při půl maratonu doběhl po úžasných třech hodinách a devatenácti minutách. Což je opravdu skvělý výkon na netrénované běžce, kteří se jenom rozhodli zkusit štafetu, nikoliv klasický běh.

Jak RUNFEST probíhal?

Letos opět nebylo na RUNFESTU o závodníky nouze. Vše odstartovalo v deset hodin a do té doby byla řada běžců opravdu velice netrpělivá, protože to zkrátka nebyla legrace a nebylo to nic příjemného, stát vedle trénovaných běžců, kteří se rozcvičovali. Kupodivu ti, kteří měli největší strach z protivníků, doběhli nejlépe.

Opět nebyla nouze o fanoušky, kteří se do fandění pustili naplno. Občerstvení bylo skvělé, doprovodný program si užili nejen dospělí, ale taky samozřejmě i děti, kteří si mohli zaběhnout trasu, jež byla určena přímo pro ně. Mimo dětí si ji ale zaběhly i maminky s kočárky.

Další články