Kočka nebo pes? Dětem raději želvu 

Kočka nebo pes? Dětem raději želvu

Přemýšlíte aktuálně nad tím, že svému dítěti pořídíte domácího mazlíčka? Vůbec prvního, které ho naučí trpělivosti, toleranci a také schopnosti starat se o druhé? Nabízí se otázka, jestli je vůbec domácí mazlíček vhodný. No jistě, že je! Domácí mazlíčkové navíc zlepšují náladu v domácnosti. Jen tedy musíte zvolit ty správné. Kočka nebo pes nejsou pro dítě adekvátní, ale za to želva bydlící v teráriu z hliníkových profilů – to je jiná! 

Želva jako dlouhodobý společník 

Při koupi želvy si mnozí rodiče neuvědomují jedno – želva s nimi bude pravděpodobně v domácnosti i ve chvíli, kdy jejich ratolesti budou dávno na vysokoškolské koleji. Tento druh domácího mazlíčka, kterého hezky ubytujete právě ve větším teráriu, se totiž dožívá velmi vysokého věku. V porovnání s ostatními druhy zvířat je však nenáročný, i proto je rodiči velmi často volen jako zvíře, které se pořizuje dítěti jako jedno z prvních.  

Nevyžaduje toho opravdu mnoho. Především touží po dostatečně velkém teráriu, pravidelném krmení a občasném umytí jeho obydlí. Tím by však péče o želvu prakticky končila.  

Morčata i křečci vyžadují vaši trpělivost 

Nejčastěji se však dětem pořizují morčata nebo křečci. Důvod je prostý – v porovnání s želvou jsou daleko živější a děti živá stvoření milují. Ale samozřejmě jsou tito hlodavci o chlup náročnější, to se musí nechat. Obydlí se jim musí čistit pravidelněji a častěji, stejně tak krmit se musí prakticky denně. A co víc – jsou to, na rozdíl od želv, velmi hluční společníci. Jejich hlučnost však poznáte až v noci, kdy se v nich probouzí ďábel. Přes den většinou hezky spí, ale v noci o sobě dávají pořádně vědět.  

Pokud se rozhodnete jít cestou hlodavců, neměli byste zapomenout na jedno – na koupi dostatečně velkého terária, které případně pojme i dalšího hlodavce do dvojice.  

Akvarijními rybičkami se nic nezkazí 

Přijdou vám morčata, křečci, ale také i želvy příliš? Máte doma drobné nezbedy a myslíte si, že byste se dříve nebo později o tato zvířata museli starat sami? Možná hledáte ještě méně náročnou alternativu, kterou byste ukojili dětskou potřebu po mazlíčkovi. A tou jsou akvarijní rybičky, nad kterými budou fascinováni hlavně ti nejmenší.  

Další články