Co jste nevěděli o kočkách a mohlo by vás zajímat

Co jste nevěděli o kočkách a mohlo by vás zajímat

Psi nebo kočky? To je věčné dilema, které rozděluje společnost na dva tábory. Zatímco někdo je výhradně pro kočky, jiný dává přednost psím společníkům, jež je doprovází životem. Pojďme však zůstat u kočičích nadšenců a prozradit si něco zajímavého o těchto čtyřnohých kamarádech, jejichž posláním rozhodně není jenom chytat myši, jak se mnozí domnívají. 

Kočky to bez masa nedávají 

Člověk si říká, že kočka je poměrně nenáročná a že pes je v porovnání s ní větší oříšek. Pokud se však rozhodnete pro chov kočky, budete nakonec velmi překvapeni tím, co tento čtyřnohý kamarád vlastně potřebuje a co nikoliv. 

Kupříkladu by kočky nepřežily bez masa. Jsou to obligátní masožravci, kteří prakticky denně musí jíst maso, jinak by se jim mohlo narušit jejich trávení a celková životospráva. Podle veterinářů by se kočky nikdy, ale opravdu nikdy neměly stravovat vegansky nebo vegetariánsky.

Kočky a jejich mluva

I když ani kočky nikdy nenaučíte mluvit, můžete od nich leccos vypozorovat. Mají totiž svou vlastní řeč, díky které promlouvají i ke svým pánům. Kupříkladu pokud na vás kočka mrkne, znamená to, že vás miluje. Takové pomalé mrkání kočky je symbolem její důvěry ve vás, proto si tohoto jejího postavení k vám jednoznačně važte.

Co je zajímavé, tak to, že kočky mluví na lidi trochu jinak než na ostatní kočky, se kterými běžně dochází do kontaktu. Kočky si totiž za dobu, co tu s námi jsou, vyvinuly vlastní typ mňoukání, díky kterému si u lidí prosazují svou.

Kočky mají orgán navíc

Nejen, že se říká, že má kočka sedm, ne-li devět životů, kromě toho mají kočky také hned jeden orgán navíc. Jmenuje se vomeronasální orgán, který umožňuje kočkám ochutnávat částice ve vzduchu. Pokud se kočka někdy dívá nahoru s otevřenou pusou, pak je právě v tento okamžik zmiňovaný orgán zapojován.

Další články