Proměna nároží u kruhového objezdu bude 

Proměna nároží u kruhového objezdu bude

Když se zastupitelé Frýdku-Místku ptali občanů, jakou změnu či proměnu by si ve svém městě představovali, odpověď byla jednoznačná – proměna nároží u kruhového objezdu. A zastupitelé se nedávno nechali slyšet, že i tomuto požadavku vyhoví. Proměna nároží u kruhového objezdu tedy bude, ujednalo se tak v rámci druhého ročníku akce participativního rozpočtu, který nese název ZAPOJ F-M. 

Druhý ročník participativního projektu se těšil z velkého zájmu, kdy pro vítězný projekt hlasovalo bezmála 130 hlasujících ze zúčastněných více jak 500 lidí. Hlasovalo se v rámci online ankety, i když město zařídilo i hlasování pomocí předtištěných lístečků, s nimiž mohli lidé hlasovat v Radniční ulici přímo v budově magistrátu.  

Nároží u kruhového objezdu bylo dříve restaurací a obchodem v jednom, přívod vody tam tedy určit je a občané Frýdku-Místku se tak mohou zanedlouho těšit z vypuknutých oprav a renovací. Zatímco někteří by si představovali z tohoto místa udělat spíše odpočinkovou, klidovou zónu, které by dominovala kašna s lavičkami, jiný má trochu jinou představu. 

Další články