Frýdek-Místek se vrátil do dávné historie 

Frýdek-Místek se vrátil do dávné historie

Společenských akcí není nikdy dost. A už vůbec ne těch, které nám připomínají, jak se lidé dříve měli, aniž by vlastnili jakékoli technologie nebo podobné vymoženosti. Přesně do těchto dob se navrátil v polovině srpna Frýdek-Místek, kde se v kroji prošli nejen kati, ale také hrabata, markytánky nebo profous. Historické slavnosti byly zkrátka rozeznatelné na první pohled a lidé zaplňovali zbojnické chodníčky.  

Ostatně „Zbojnické chodníčky” byly i letošním tématem celého historického festivalu. Vzdalo se holt slavným krajovým zbojníkům a lidem se otevřelo i frýdeckomístecké podzámčí. Právě odtud se ozývalo nejvíce hudby a veselého smíchu. Hudba však nebyla moderní, naopak také zasazená do téže doby. Lidová muzika, klapot koní dragoun, hlahol vojáků nebo zbojníků či chásky – to vše se ozývalo z frýdeckomísteckého podzámčí.  

Historická slavnost byla samozřejmě s vlastním programem a zabavili se jak dospělí, tak ti nejmenší z návštěvníků. I díky takovému množství zúčastněných se očekává, že se podobné akce příští rok zúčastní stejné množství lidí. 

Další články