Vánoční koncerty naladí na Vánoce. Víte, kde se budou konat?

vánoční koncerty

Vánoční svátky jsou většinou velice stresující období. Všichni tvrdí, že jsou to svátky klidu a pohodlí, ale před Štědrým dnem se toho děje tolik, že nás to nenechá ani v noci spát. Musíme nakupovat vánoční dárky jako smyslů zbavení, uklízíme všechno naprosto pečlivě, dokonce se snažíme postíhat i pečení cukroví, ale stejně ho dokončujeme těsně před Štědrým dnem. Možná byste vánoční dárky letos mohli nakupovat už nyní, kdy je v obchodě všeho dostatek. Potom budete mít trochu času na to, abyste si zašli třeba na nějaký vánoční koncert.

Vánoční koncerty jsou opravdu velice oblíbené. Není se čemu divit, vždyť nás dokážou fantasticky navnadit na atmosféru, kterou v sobě Vánoce přinášejí. Navíc se při nich uklidníme, zazpíváme si. Letos nás před vánočními svátky čekají opravdu mnohé vánoční koncerty. Ve Frýdku-Místku se dočkáme spíše té klasiky v podobě koncertních vystoupení, ale pokud vám nevadí zajet si do nedaleké Ostravy, tak tam vás čeká těch unikátních vystoupení mnohem více.

Co se tedy v Ostravě všechno plánuje a co byste si neměli nechat rozhodně ujít?

• Pavel Šporcl

Pokud milujete koncerty a pokud jste fanoušky spíše té prvotní tvorby skvělého Pavla Šporcla, pak byste měli 12. prosince zavítat do Domu kultury města Ostravy, kde od sedmi hodin večer vypukne jeho koncert, při němž zahraje jeho koncertní skladby z první desky. Samozřejmě se budete moct těšit taky na klasické vánoční skladby a melodie, určitě zahraje Tichou noc, ale taky nebudou chybět ani filmové melodie – například se zahrají i známé skladby z oblíbené české vánoční pohádky Anděl Páně.

• Voxel s Cimbálovkou

Pokud jste milovníky aktuální české hudby, pak jste už rozhodně slyšeli o tom, že se zpěvák Voxel dal dohromady s Cimbálovkou a že takto rozjíždí své velké turné. Samozřejmě nemine ani Ostravu, kde se ovšem už ukáže nikoliv před vánočními svátky, ale už 25. října.

• Ivan Mládek

Začátkem prosince ale jako vánoční koncert přijede Ivan Mládek s kapelou Banjo Band, kteří se po roce vracejí na místo činu, a sice do kina Vesmír, kde odehrají svůj koncert od sedmi hodin večer.

Další články