Ulehčení pro seniory – už nebudou muset docházet na úřad

ulehčení pro seniory

Senioři se dnes rozhodně nemají špatně. Podle aktuálních finančních informací se dokonce v blízké době dočkají vyššího důchodu. Co se týče pečovatelské služby, stále je v České republice na poměrně vysoké úrovni. Řada měst, například Frýdek-Místek, se neustále snaží o nejrůznější opravy, aby se seniorům ve zdejších pečovatelských domech žilo lépe. Navíc teď ti, kteří žijí v Bocanovicích, nebudou muset docházet na úřad, což je pro mnohé velice potěšující zpráva.

Orgány v Bocanovicích si jsou moc dobře vědomi, že ne všichni zdejší občané mohou na úřady přijít pěšky. Někteří senioři jsou na tom tak špatně, že musí ležet na lůžku, ale bohužel místo nich nikdo na úřady přijít nesmí. Proto se není čemu divit, když se Bocanovice rozhodli ulehčit tuto cestu všem seniorům. Zapojili se totiž do jednoho projektu.

O co se jedná? A je tento projekt bezpečný? Kdo s tímto projektem začal?

Jedná se o projekt, který bude umožňovat to, že si mohou senioři vyřídit všechny sociální služby přímo doma. Tento projekt probíhá konkrétně od loňského září a do dneška sklízí obrovské úspěchy. Je zaměřen hlavně na depistážní činnosti sociálních pracovníků městského úřadu v Jablunkově. Tento projekt cíleně vyhledává ty, kteří nejsou schopní se dostat na úřad, a to většinou z důvodu vysokého věku.

O projekt je stále větší zájem! Přidávají se další obce

Díky tomu, že se právě v Jablunkově tento projekt osvědčil, přidalo se k němu hned mnoho dalších obcí, které se rozhodli tento projekt také zkusit. Doposud se to jenom vyplácí. Do současné doby bylo osloveno přes dvě stě čtyřicet občanů, kteří se rozhodli tuto novinku zkusit. Doposud toho nelitují. Přece jenom někteří občané už nemohou využít své nohy na to, aby se na úřad dostali, a tak rádi uvítají jakoukoliv pomoc, která jim s nepříjemným úředním vyřizováním pomůže.

Další články