Účastnili jste se Hornické desítky?

Hornická desítka

Sportování se stalo velice oblíbené. Je to aktivita, která prospívá našemu zdraví. Pokud i vy hledáte nějakou sportovní aktivitu, kterou byste ve svém volném čase mohli vykonávat, soustřeďte se například na oblíbené plavání nebo například na běh. Právě běžeckých soutěží neustále probíhá mraky – můžou s jich účastnit nejen pokročilí či profesionální běžci, ale taky naprostí začátečníci a amatéři. Pokud bydlíte ve Frýdku-Místku, mohli jste se účastnit například takzvané „Hornické desítky“.

Pohyb je skutečně podporován snad v každém městě. Neustále se pořádají různé sportovní festivaly, ale taky i již zmiňované běžecké soutěže. Hornická desítka, která se během podzimu konala ve Frýdku-Místku, byla jakousi oslavou pohybu, které se účastnilo mnoho běžců, ale i diváků, kteří přišli běžce podpořit.

Jednalo se o první ročník?

Nikoliv! Hornická desítka je oblíbený běžecký závod, který se letos konal už po 32! Letos byly k vidění nejen souboje o skvělé výkony ve všech kategoriích, ale taky jsme si mohli užít doprovodného programu. Mezi běžci byly i děti, které měly svou vlastní kategorii, ale samozřejmě mezi sebou soupeřili i dospělí, kteří měli kategorie rozdělené dle délky trati.

Spokojenost i u pořadatelů

Z letošního 32. ročníků měli radost nejen diváci a samotní běžci či děti, ale taky ji měli i pořadatelé, kteří nemohli uvěřit konečným statistikám. Letošní ročník byl totiž rekordní! V závodech mládeže starostovalo neuvěřitelných necelých 1200 běžců! V závodu na deset kilometrů startovalo necelých osm set mužů a žen, k závodu mílařů se přihlásilo necelých dvě stě běžců.

Co se týče nesoutěžního běhu, která byl spíše pro zdraví, byl opět nejvyšší počet v celé historii této události – překročila se hranice tří tisíc startů! Konkrétně startovalo 3045 běžců.

Organizátoři mohou být spokojeni nejen s výsledky, ale taky s bezchybnou organizací.

Další články