Proběhl „Trh vzdělávání a uplatnění 2017“

Trh vzdělávání a uplatnění 2017

Vzdělání je v dnešním světě skutečně důležité, ale neklade se mu už takový důraz jako kdysi. Dneska je důležité to, co skutečně dokážete ve svém životě, není důležité to, co budete mít před jménem. Vysoké školy jsou však důležité hlavně u některých oborů, k nimž patří zdravotnictví nebo právničina. Samozřejmě někteří z nás kladou vzdělání na první místo a to je nutné respektovat. Právě pro ně letos frýdeckomístecká Polárka hostila Trh vzdělávání a uplatnění 2017.

Letos statutární město Frýdek-Místek spolupracovalo s úřadem práce. Tato spolupráce přinesla Frýdku-Místku skvělou akci, již navštívily davy lidí, kteří mnohdy nepřišli ani za trhem vzdělávání, ale přišli si spíše prohlédnout novou moderní halu Polárka.

Jací lidé nejčastěji navštěvovali tento trh?

Tato akce byla samozřejmě určena hlavně těm, kteří se letos rozhodují, kam se vydají. Právě ti byli nejčastějšími návštěvníky. Návštěvníky byli tedy hlavně studenti, kteří letos, respektive příští rok, vycházejí střední školu a musí se rozhodnout, kam jejich vzdělání bude směřovat, do jakého oboru se pustí, co je bude v životě vlastně bavit.

Rady rozdávali vlivné osobnosti!

Pro rady si mohli návštěvníci chodit k řediteli frýdeckomísteckého úřadu práce. Kromě toho si mohli návštěvníci i hravou formou vyzkoušet jednotlivé profese, které jim byly nabízeny. Mohli si vyzkoušet auta na vodíkový pohon, pokud zvažovali vzdělávání se v automobilovém průmyslu, kromě toho si mohli vyzkoušet skládání ubrousků, pokud u nich vítězil obor „kulinářství“. Návštěvníci si taky mohli zdobit perníčky, mohli si vyzkoušet líčení nebo pájení, svařování či dojení na trenažeru. Taky si mohli vyzkoušet pracovat s laserovou střelnicí.

Mezi návštěvníky se kromě samotných zájemců o studium nacházeli i rodiče nebo zástupci škol, které se nejen prezentovali, ale které taky obhlédli konkurenci. Nové prostory tomuto trhu dodaly skutečně úroveň a jistě se tento trh bude konat i příští rok.

Další články