Turistická chata na Šeráku zavřela

Turistická chata na Šeráku

Chata Šerák leží v nadmořské výšce 1351 m n. m. a je kmenným pokladem pro turisty mířící n zdejší horské vrcholy. Chata je zasazena do úpatí hřebene hrubého Jeseníku již přes 110 let a je turistickou bránou při výšlapu na Keprník, Vozku či Praděd.

Chata byl nově zrekonstruovaná a nabízela ubytování pro turisty ve dvou až tři lůžkových pokojích. Pobyt v čisté přírodě je v poslední době velice oblíbeným druhu relaxace, ale potíž je v tom, že na chatě nechce nikdo pracovat, takže společnost musela provoz ukončit.

Hory nejsou pro zaměstnance přívětivé

Najít v horách pracovníky, kteří by neměli problém zvládat víc druhů práce najednou a obsluhovat tak návštěvníky oblíbené chaty na Šeráku, je velký problém. Ekonomický růst způsobil nízkou nezaměstnanost a firmy se snaží udržet své zaměstnance, takže pro chatu nikdo nezbyl.

Chata je nově zrekonstruovaná a nabízela kvalitní kuchyni i vynikající pivo, avšak to bohužel nestačí k udržení zaměstnanců. Lidé měli mnoho výhod v podobě noclehu, stravování, praní i žehlení, ale to nebylo pro udržení zaměstnání klíčové.

Další články