Jak si užít den v Beskydech?

jak si užít den v beskydech

Frýdek-Místek neustále nabízí celou řadu možností, jak si vlastně užít hezký den. Je to skvělé, protože se alespoň v tomto krásném městě nenudíte, ovšem stejně byste možná chtěli prožít den trochu jinak, například v přírodě. To je samozřejmě chvályhodné, navíc z Frýdku-Místku nemusíte cestovat daleko za přírodou. Nachází se přece v krásných Beskydách, které se volí velice často jako místo, kde se stráví letní dovolená.

Jelikož bydlíte v tomto krásném přírodním prostředí, pak jistě taky víte, že se Beskydy navštěvují hojně celoročně, nikoliv jenom během letních, horkých dnů. Nejkrásnější jsou Beskydy právě nyní – na podzim, kdy se příroda barví do barev podzimu, kdy je opravdu krásná a živá. Navíc není v lesech příliš horko, ale ani příliš zima. Co se týče sbírání hřibů, letos je jich habaděj, proto i vášniví houbaři si užívají podzimu v beskydských lesích.

Pokud bude tedy hezky, rozhodně neseďte doma a vydejte se právě do Beskyd, které vám nabízejí tolik možností!

• Lysá hora

Vaší zastávkou by rozhodně měla být Lysá hora, což je nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd. Pokud žijete ve Frýdku-Místku, pak jste určitě na jejím vrcholu už byli, ale taky moc dobře víte, že Lysá hora je nejkrásnější během celého roku, nikoliv jenom v určitých ročních obdobích.

Navíc na tento vrchol lze vystoupat různě. Nemusíte jít jenom pěšky, ale taky na kole nebo na koloběžce. Velice populární je taky střídání tras, kterými se na Lysou horu dostanete. Nejoblíbenější je jednoznačně trasa nazvaná „Bezručův výplaz“. Ale samozřejmě na vrchol Lysé hory vede nejedna cesta – jen to chce zvolit si obtížnost.

• Beskydský pivovárek

Po skvělém vyjití a taky sestupu z Lysé hory si jistě zasloužíte odměnu v podobě lahodného oběda, ale taky si pak jídlo nezapomeňte spláchnout orosenou odměnou, tedy pivem. A kde najdete lepší pivo než v pivovaru! Beskydský pivovárek vám nabízí bohatou nabídku.

Další články