Pravidla, kterých se držet při čištění interiéru vozidla 

Pravidla, kterých se držet při čištění interiéru vozidla

Když to ve vašem autě začne vypadat jako v prasečím chlívku, začíná být ten pravý čas na to, abychom se pustili do úklidu. Jenže člověk, i když je interiér auta poměrně malý, nikdy neví, kde má vlastně začít. A tak se svěří do spárů myčky, jenže ne vždycky je myčka to nejlepší řešení. Poradí si s exteriérem, ale ne s interiérem. A tak si pojďme říct, co konkrétně při uklízení dodržovat, aby nám šlo jako od ruky, ať už začneme od podlahy nebo u oken. 

Kvalitní čistící prostředky 

Mezi nezbytnosti patří kvalitní čistící prostředky. Jen stěží umyjete automobil s mýdlovou vodou, aby se vám nakonec jevil jako nový. Vezměte do rukou například čistič interiéru auta, který se postará o vnitřní části, poté leštičku na auto nebo leštící pastu na auto, jež se zase postará o skvěle udržovaný exteriér. 

Samozřejmě existuje potřebných prostředků vícero. Každý majitel vozidla si musí říct, co vyžaduje především. Například ti, kteří mají v interiéru kožené sedačky mají po ruce i kosmetiku, která udrží kůži v jako novém stavu.  

Je čas na vysávání 

I když vysáváte i doma, jednou za čas musíte vysát i své auto. Pro někoho zábavná činnost, pro jiného je to spíše za trest. Přesto je to opravdu potřebná věc, kterou byste čímkoliv jiným nahrazovali jenom stěží.  

Pomocí vysavače se dostanete jak do prohlubní v sedačkách, ale především vysajete a navrátíte novotu podlaze, která trpí nejvíce. V každém ročním období nasedáme do auta se špinavými botami, což se může na podlaze opravdu podepsat. Aby bylo vysávání opravdu efektivní, před ním vyklepejte a vytáhněte všechny koberečky, ať už jsou z jakéhokoli materiálu.  

Jednou za čas tepujte 

Uklízení interiéru vozidla by mělo být prováděno na pravidelné bázi. I přesto však jednou za čas ukliďte vůz důkladněji, a to pomocí tepovače. Díky tomuto pomocníkovi vysajete ze sedaček i sebevíc zažranou špínu, dokonce sedačkám vrátíte i původní vzhled. 

Další články