POZOR: Energičtí poradci zase zasahují!

energičtí poradci

Mnoho měst se aktuálně potýká s problémem podomních prodejců. Většinou se jedná o prodejce elektřiny, kteří tak chtějí z lidí vymámit jejich úspory. I přes přísný zákaz se s těmito podomními prodejci potýká taky Frýdek-Místek.

Domácnosti jsou obcházeny nejčastěji takovými prodejci, kteří nabízí jakési Elektrické aukce energií. Touží z občanů vymámit jejich úspory. Obchodníci většinou apelují na to, že když změní dodavatele energie na toho, kterého jim doporučují, ušetří mnohem více, než si myslí. Nenaleťte však těmto prodavačům!

V posledních letech se počet těchto podomních prodavačů zněkolikanásobil. V mnohých případech však lidé bohužel kývnou na jejich nabídku a podepíšou s nimi smlouvu, aniž by si ji důkladně přečetli. Oči jim totiž zastře vidina ušetřených peněz. Jenže většinou se tak dostanou do pěkné šlamastiky.

Mnoho lidí dokonce ani neví, že se jedná o smlouvu. Mnohdy bývá taková smlouva nadepsána různě – třeba jako přihláška k nějaké energické soutěži nebo třeba přihláška k výběrovému řízení.

Další články