Poběžíte nějaký závod pořádaný RunCzech?

RunCzech běh

V dnešní době hraje velice důležitou roli v našich životech sport. Přece jenom sport nám zaručuje zdravého ducha v našem (díky sportu) zdravém těle. Mnohdy děláme sport rekreačně jen tak, pro zábavu, mnohdy se však chceme utkat s těmi nejlepšími a chceme zjistit, jak na tom vlastně jsme. A tak se přihlásíme do různých závodů, kde si změříme své síly s ostatními.

Ještě, že se takové soutěže pořádají takřka co víkend, tedy alespoň ve velkých městech, a tak se můžete přihlásit přesně do takové soutěže, která přesně odpovídá našim představám. Jestli některé soutěže nejsou podle našich představ, pak si počkáme na jinou a do té doby ještě patřičně trénujeme.

Nicméně je nutné poznamenat, že mnoho takových soutěží, hlavně těch běžeckých, pořádá organizace nazvaná RunCzech. Jejich běžecké závody jsou na velice vysoké úrovni a nejčastěji se konají hlavně v Praze. Pojďme si zmínit, jaké soutěže chystají v blízké době.

Na co se můžeme v blízké době těšit?

Pokud byste se chtěli účastnit nějaké podobné běžecké soutěže, kterou pořádá RunCzech, pak byste měli zamířit třeba do Ústí nad Labem, kde proběhne v polovině září (konkrétně 16. září) oblíbený půl maraton Mattoni. Každým rokem se ho účastní poměrně hodně lidí. Jsou zde k dispozici nejen půl maratony, ale také i rodinný běh či štafeta.

RunCzech už přemýšlí i nad příštím rokem a už pomalu organizuje i Sportisimo půl maraton, který se uskuteční v Praze během dubna příštího roku. Jelikož se o tom ví už nyní a chystá se to už teď, pak to bude jednoznačně běžecká události roku!

Jak se na takové soutěže připravit?

Samozřejmě příprava spočívá nejen v pravidelném a dostatečném tréninku, ale hlavně taky ve správném oblečení. K běhu je důležité mít dobré funkční běžecké oblečení, které dokonale absorbuje pot. Nezapomínejte ani na kvalitní obuv, která je základem kvalitního a pohodlného běhu. K tomu všemu si nezapomeňte pořídit i nějaké sportovní doplňky, mezi něž se řadí hlavně čelenky, které ochrání naše uši hlavně před nepříjemným podzimním větrem.

Další články