Unikněte z místnosti během šedesáti minut!

Unikněte z místnosti během šedesáti minut

Představy o zábavě má každý člověk jistě jiné. Pro někoho stačí, když bude se svou rodinou trávit večer u společenských stolních her. Někdo miluje raději párty s přáteli, kdy se baví u litru piva a smějí se vtipům, kterým by se jinak nesmáli, nemít kapku alkoholu v krvi. Ovšem pro řadu lidí je zábava synonymem adrenalinu a dobrodružství, které se snaží vyhledávat na každém rohu. Bohužel se však adrenalin rovná často především bungee-jumpingu nebo například skoku padákem. Naštěstí se v poslední době rozeběhl i jiný druh zábavy, který splňuje bod nazvaný „adrenalin“, ale také je o mnohem bezpečnější, než výše zmiňované adrenalinové sporty. Jedná se o únikové hry z místnosti, které se svou oblíbeností dosahují obrovských rozměrů.

Únikové hry se rozšířily už i v České republice

V Česku si na nevšední zážitek můžete přijít zatím ve velkých městech, ke kterým se řadí například Ostrava, Praha, Brno nebo třeba i Plzeň. Další města, která se mohou pyšnit touto zábavou, se jistě budou v blízké době přidávat k této čtveřici, protože se jedná o zábavu, která je nyní velmi často vyhledávaná. Kdo by přece nechtěl zkusit uniknout z místnosti během časového limitu?

Únikové hry z místnosti spočívají v uzamčení týmu do nějakého skutečného prostoru, ze kterého se během časového limitu musí dostat ven. Často se jedná o kancelář, ošetřovnu, poštu nebo například o autobus či metro, kde je nutné buď opustit prostor, nebo odjistit bombu, jinak zahynete. Jste tedy postaveni do situace, kde velkou roli hraje především vaše myšlení a týmový duch. Ze všeho nejdříve se musíte zorientovat v prostoru, najít rébusy, hlavolamy, skryté skrýše nebo jiné hádanky, rozluštit je a pomocí řešení odemknout bezpečnostní zámky nebo zjistit, jak bombu zlikvidovat.

Díky šedesáti minutám si můžete být jisti, že vám v krvi začne proudit adrenalin nevýslovnou rychlostí.

Další články