Pizza uchvátila svět. Jak se pokrm připravuje a jaké druhy jsou nejoblíbenější?

Pizza uchvátila svět. Jak se pokrm připravuje a jaké druhy jsou nejoblíbenější?

Pizza je pokrmem, který doslova uchvátil celý svět. Jedná se o vynikající jídlo, které řada lidí označuje za své nejoblíbenější. Možná víte, že se jedná o typický italský pokrm, ale víte také, že se pizza zrodila už v 16.století a že její kolébkou je město jménem Neapol? 

Pokud hovoříme o pizze, hovoříme o pokrmu, který se peče v peci z chlebového světlého těsta. Jedná se o vynikající jídlo, které se s úspěchem dostalo do celého světa, a to samozřejmě i do České republiky. Pro skvělou pizzu si zajedete například do restaurace STAMAR, která se nachází zhruba pět kilometrů od Frýdku-Místku. Nemusíte se však bát, pizzerie nabízí také rozvoz pizzy do Frýdku-Místku, můžete toho tedy využít. 

Jak se pizza připravuje?

Připravovali jste v minulosti pizzu? Pak pravděpodobně víte, jak se tento pokrm připravuje nebo alespoň tušíte, jak jednotlivé kroky následují při přípravě pizzy. Nejdříve se musí připravit těsto na pizzu, které je chlebové a které se připravuje jenom z několika základních surovin, jako je droždí, mouka, voda a sůl. Poté dochází ke kynutí a zrání těsta, což je velice důležitý krok, který se nesmí uspěchat ani nijak uspíšit. 

Těsto se následovně roztáhne na požadovaný tvar a poté se začínají přidávat ingredience na pizzu. A samozřejmě se nesmí opomenout pečení. 

Jaké jsou nejoblíbenější druhy pizzy?

Pizza je v současné době oblíbený pokrm, který se připravuje v mnoha, mnoha podobách. Za zmínku stojí například pizza Margerita, která je vůbec nejzákladnější a nejoblíbenější pizza na svět. Má rajčatový základ, který je zpestřen mozzarellou, bazalkou a olivovým olejem. 

K oblíbeným druhům pizzy patří také prosciutto, kde dominuje šunka, také capricciosa, která je obohacená o žampiony a taky artyčoky a olivy. Dalším poměrně známým druhem pizzy je pizza Marinara, která je s česnekem.

Další články