Lanová dráha už i na Severce!

lanová dráha

V současné době se všude děje hromada změn. Město Frýdek-Místek se aktuálně snaží o nová hřiště pro děti, aby žádné dítě nemělo daleko trochu zábavy. Mimo to se i Severka může těšit novince, která přijde v blízké době – právě zde se totiž zavede lanová dráha, která jistě přiláká řadu návštěvníků.

Ski areál Severka je velice populární areál, který každým rokem navštíví stovky až tisícovky návštěvníků. Letos se však ukázala světu jedna novinka, která se týká toho, že se právě zde začne stavět lanová dráha! Bude to tedy naprosto první Ski areál, který něco takového bude v Těšínských Beskydech nabízet.

Jak je to aktuálně s touto stavbou?

Aktuálně už je všechno připraveno – dokonce se drží v rukou i stavební povolení, které potvrzuje to, že se lanová dráha opravdu bude stavět. Nyní jsou však jediné komplikace v tom, že se jedná s dodavateli a nemůžou se stále dohodnout. Ovšem už nyní je jasné, že se letos s žádnou takovou výstavbou nezačne, bohužel. Za to však dodavatelé nemůžou. Podle plánů se totiž má všechno stihnout do roku 2019, tudíž ještě je podle stavbyvedoucích času dost. Navíc to, že se opravdu letos stavět nebude, potvrdila i koordinátorka projektu.

Jaká lanovka bude?

Už nyní se však ví, že se bude jednat o dvousedačkovou lanovku. Nyní se Ski areál Severka raduje z t čtyř lyžařských vleků, které vedou na zdejší sjezdovky. Pokud sem jezdíte, tak moc dobře víte, že nejdelší sjezdovka tu má více jak jeden kilometr. Abychom však zůstali u informací o lanové dráze, je nutno zmínit, že kapacitní přeprava bude zhruba dvanáct set lidí za hodinu. Prozatím se bude však jezdit jenom v zimě. Povolení od chráněné krajinné oblasti Beskydy pro jiné roční období zatím bohužel není.

Ze všeho nejdůležitější nyní však bude ne to, že by se mělo získat povolení pro ostatní roční období, ale to, aby se tedy vše stihlo do sezony 2019/2020.

Kolik projekt stál?

Celkové náhrady se pohybují kolem čtyřiceti milionů korun.

Další články