Co se to chystá? Festival partnerských měst!

Festival partnerských měst

Frýdek-Místek je město, kde samozřejmě nikdy není nuda – vždy se město snaží o řadu aktivit, z nichž si vybere i ten nejnáročnější člověk na světě. Během léta jsme se mohli těšit hlavně velké slávě, které byla spojena se 750. výročím tohoto krásného města. Představte si – už uběhlo 750. let, kdy se na světlo světa ukázala první písemná zmínka. A to rozhodně byl důvod k oslavě.

Nicméně akce samozřejmě ještě ani zdaleka nekončí! Chystá se toho ještě tolik! Pokud byste však zatoužili po něčem trochu jiném a chtěli byste si už od oslav odpočinout, pak se 8. září vydejte na trochu jinou slávu, a sice na festival. Nebude to však ledajaký festival, ale Festival partnerských měst na Zámeckém náměstí.

V kolik festival vypukne?

Festival partnerských měst vypukne konkrétně ve čtyři hodiny odpoledne a potrvá poměrně dlouho, až do 22 hodin. Samozřejmě Frýdek-Místek nebude jediným městem, které bude zúčastněné, ale pozvání přijaly také polské Myslowice, dále také Žywiec, Bielsko-Biala nebo i slovenská Žilina. Podle aktuálních informací by dokonce měl přijet i ruský Urjupinsk a také belgický Harelbeke.

Co je na programu?

Na tomto frýdeckém náměstí samozřejmě budou k dispozici podklady a propagační materiály, které souvisí s informacemi a tipy na to, co během festivalu navštívit. Připraven je však hlavně hudební program, který bude zpříjemňovat tento krásný den. Zaznít by měla historický hudba kvůli oslavám, ale také i swing nebo oblíbený rock.

Program nezapomíná ani na děti, které se budou moct zabavit třeba ve zdejší knihovně, v níž budou připraveny výtvarné dílny, a tak si děti mohou z tohoto festivalu i něco odnést domů na památku. Nemusíte se bát, že byste dokonce hladověli, protože občerstvení bude připraveno. Nejen, že si pochutnáte na tradičních zdejších jídlech a pochutinách, ale také budete moct ochutnat i medové produkty, bylinné čaje nebo i různé rukou dělané výrobky.

Během programu nás čeká i vyhlašování významného ocenění „Ceny města“.

Další články