Jaké jsou oblíbené cyklotrasy poblíž Frýdku-Místku?

cyklotrasy poblíž Frýdku-Místku

Pokud se aktuálně nacházíte ve Frýdku-Místku, jednoznačně vám toto město naprosto učarovalo. Vždyť není se čemu divit, toto město je velice krásné a je vždy plné akcí, které můžete navštívit. Mezi nejoblíbenější zde patří hlavně nejrůznější hudební festivaly nebo koncerty, ale samozřejmě sem zde jezdí lidé i proto, že se Frýdek-Místek nachází v blízkosti Lysé hory, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Pokud sem jedete tedy na dovolenou, nezapomeňte navštívit i zdejší cyklotrasy, kterých je tu poblíž opravdu mnoho.

V dnešní době se staly poměrně populární takové dovolené, které v sobě nesou trochu aktivity. Už lidi asi nebaví vyvalovat se na slunci u bazénu nebo u moře, ale touží po troše zážitků. A tak se tedy vydávají třeba právě k nám do krásných Beskyd, kde si mohou užít třeba takovou cyklistiku. Vždyť cyklotras je poblíž Frýdku-Místku habaděj.

Nové „Radegastovy okruhy“ jsou už přístupné veřejnosti

V Beskydech se aktuálně nyní otevřely už konečně i takzvané „Radegastovy okruhy“. Jedná se o zbrusu nových sedm tras, které mohou cyklisté využít pro své volné víkendy. Pokud však budete chtít zdolat celou tuto trasu, pak si musíte řádně máknout, protože všech sedm tras, které bude doprovázet pohanský bůh Radegast, po němž jsou i cyklotrasy pojmenované, jsou dlouhé přes 210 kilometrů!

Samozřejmě jsou rozděleny podle obtížnosti, a tak si přijdou na své i začátečníci, ale také i profesionálové nebo mírně pokročilí.

Beskydy jako na dlani!

Velice oblíbeným je i vrchol Velkého Javorníku. I sem se dá jet na kole, proto neváhejte a využijte i této skvělé možnosti. Nicméně zde na Velkém Javorníku budete mít Beskydy jako na dlani. Když vystoupíte na zdejší rozhlednu, která je ze dřeva a je proslulá svou typickou valašskou architekturou, přibudou vám v nohách zhruba 25 metrů, protože tak je dlouhá tato rozhledna, která má dvě vyhlídkové plošiny.

Další články