Další oprava chodníků – kde tentokrát?

Další oprava chodníků

Během letních prázdnin bylo všude mnoho oprav. Nebyla to jen potíž dálnic, na kterou si lidé stěžovali, ale opravy probíhaly opravdu v jakémkoliv městě. Nejčastěji se spravovaly cesty, dále také potrubí a hlavně se období letních prázdnin využilo k tomu, že se upravily a rekonstruovaly školy. Většinou se budovalo nové zateplení nebo se vyměňovala okna.

Třeba tak to konkrétně bylo ve Frýdku-Místku. Toto krásné malebné město mělo během letních prázdnin poměrně napilno – neustále se snažilo vylepšovat své okolí, ale na druhou stranu bylo nutné také dobře oslavit 750 let od nalezení první písemné známky tohoto města. Celé léto se tak neslo ve znamení oslav.

Ovšem ty už pomalu končí, ale opravy teprve začínají. Opět se bude něco spravovat, ale tuto opravu jistě zdejší obyvatelé pochopí – město se totiž rozhodlo opravit chodníky, které zde na mnoha místech byly v katastrofálním stavu.

Oprava chodníků až do konce roku

Samozřejmě se pojede po etapách – opravovat se vždy budou jen některé chodníky, poté se oprava přesune zase o kousek dál. Ovšem je nutné zmínit, že opravovat chodníky by mělo město Frýdek-Místek pomalu až do konce letošního roku. Nebo spíše do té doby, dokud se nevyčerpá předepsaná částka, která je na chodníky určena. Letos se čistě jenom na chodníky vyčlenilo zhruba 30 milionů korun, tak doufejme, že se tím spraví všechny chodníky v tomto krásném městě.

Jaké chodníky se budou opravovat?

Mezi plánovaná místa, kde se budou chodníky opravovat, patří například ulice Revoluční – místo u čtyřproudové silnice. Také se musí spravit i od křižovatky ulice Lískovecká, až po ulici Hálkova. Součástí oprav konkrétně na těchto místech bude i výměna obrub – pouze zde jsou náklady vyčísleny zhruba na tři miliony korun.

Nové chodníky už jsou však k vidění třeba v ulici Riegrova, kde je krásný zámecký motiv.

Další články