Nezapomeňte si označit jízdní kolo!

jízdní kolo

Podzim je tady, což znamená, že už se bude moct čím dál méně jezdit na kole. Počasí už nám k tomu nepřispívá ani teď, vždyť babí léto nás na mnoha území České republiky opravdu minulo. Je mnohdy deštivo a sychravo, lidé by nejraději nevycházeli z domu, pokud by nemuseli do práce či do obchodu. Dokonce i ve Frýdku-Místku, kde lidé obvykle velice rádi chodí ven, jen tak na procházky třeba, se raději všichni zdržují doma – pokud tedy nemusí jít označit jízdní kolo.

Co se týče označování jízdních kol, neměli bychom na to zapomínat. Ve Frýdku-Místku se tato akce rozjela už na plno a bude pokračovat během září až do konce října, proto si nezapomeňte své kolo označit – samozřejmě je to zdarma.

Co to znamená „označit si jízdní kolo“?

Značení jízdních kol je opravdu běžná věc, kterou vykonává městská policie ve Frýdku-Místku. Jedná se vlastně o evidenci a značení jízdních kol syntetickou DNA. Pokračuje se letos už po čtvrté, kdy si můžete nechat označit nejen jízdní kolo, ale také samozřejmě koloběžky či invalidní vozíky. Kolo či jiný podobný stroj dostane jedinečný kód, díky kterému majitel nemusí mít strach z krádeže. Toto kódování je pouhým okem takřka neviditelné, tudíž lupič neuvidí kód, přesto se bude moc dobře vědět, kde se aktuálně kolo nachází a najdou vám ho.

Toto značení je poměrně oblíbené, zatím se označilo a evidovalo více jak tři tisíce kol a koloběžek. Dokonce tuto možnost využili i ti, kteří mají invalidní vozík – označily se konkrétně dva invalidní vozíky.

Kdy si kola můžu přijít označit?

Kolo si můžete označit každé pondělí od půl deváté ráno do oběda a po obědové pauze od jedné hodiny do páté hodiny odpolední. Jak již bylo zmíněno, toto značení je zcela zdarma. Probíhá až do konce října, tudíž neváhejte a přijďte si i vaše kolo opatřit jedinečným kódem proti krádeži.

Další články