V moderních obcích se lépe žije. Co moderní obce nesmí postrádat?

V moderních obcích se lépe žije. Co moderní obce nesmí postrádat?

V jaké obci se žije občanům nejlépe? V té, které jsou moderní a které mají digitální úřední desku. Že jste o digitální úřední desce doposud neslyšeli? Jedná se o stejný fenomén jako jsou digitální panely. Digitální úřední desky plně nahrazují klasické úřední desky, které obvykle stávaly před obecním úřadem a na nichž se nacházelo jen omezené množství informací. Zatímco klasické úřední desky poskytovaly jen omezený prostor pro sdílení a sdělování informací, digitální úřední desky poskytují doslova neomezený prostor pro sdílení a pro sdělování informací. 

To však není jejich jediná výhoda. Digitální úřední desky v sobě ukrývají celou řadu výhod. Pojďme si některé z nich zmínit. Už nyní však není pochyb o tom, že digitální úřední deska do značné míry obec zmodernizuje. 

Výhody digitální úřední desky

Občané jsou většinou informováni o aktuálním dění prostřednictvím rozhlasu. Jenže hlášení místního rozhlasu probíhá většinou dopoledne, tudíž mnozí občané jsou ve svých zaměstnáních. Nejsou tedy dostatečně informováni. Řada informací se totiž ani nevyvěsí na úřední desky, a to proto, že se tam zkrátka takové informace nevejdou. Nedostatečná informovat pak vede jen k nespokojenosti občanů. Nespokojenosti plynoucí z nedostatečné informovanosti však lze předcházet, a to právě s pomocí digitální úřední desky, na kterou je možné vyvěsit nejen aktuální informace, ale také lze zde vyvěsit elektronický obecní zpravodaj, 3D prohlídku města či obce, případně turistické trasy a cíle. 

Digitální úřední desky poskytují informační servis čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, každý den v roce, navíc jejich obsah mohou starostové spravovat z pohodlí jejich kanceláře. 

I digitální panely stojí za hřích

Jak jsme zmínili, existují také digitální panely, které se mohou hodit jak při konferencích a veletrzích, tak mohou posloužit v restauracích, hotelech, v bankách nebo v obchodech. Nahrazují klasické reklamní bannery a cedule či reklamní tabule. 

Další články