Co zvážit při výběru franšízy?

Co zvážit při výběru franšízy?

Rozhodli jste se dát výpověď v zaměstnání a chcete začít podnikat? Pokud máte svůj vlastní nápad na službu nebo produkt, s nímž vstoupíte na trh, je to skvělé. Možná však nemáte svůj vlastní nápad, který byste mohli realizovat. To by vám však nemělo zabránit ve vstupu do podnikání. Přece jen v současné době existuje takzvaný franchising čili podnikání na základě licenčních smluv, které vám umožňuje vstoupit do světa podnikání s nižším rizikem a už s fungující značkou, kterou lidé už moc dobře znají. 

V současné době se franšízovému podnikání v České republice velmi daří. Franšízy se často označují za největší podnikatelské příležitost a lidé se jich opravdu chytají. Pokud zvažujete franšízu, možná nevíte, pro jakou se rozhodnout. Přece jen se nyní na českém trhu nachází přes dvě stě padesát franšíz. Mezi nimi najdeme i franšízu Extéria Market, která je bezesporu skvělou investicí. 

Prozraďme si však několik tipů či rad, které nám prozradí, co zvážit při výběru franšízy. 

Co zvážit při výběru franšízy

  • Nejdříve se ujistěte, že se chcete stát franšízantem. Je to rozhodnutí, které ovlivní váš život. I když se této podnikatelské příležitosti říká “nástup do už rozjetého vlaku”, není tu taktéž zajištění stoprocentní úspěšnost. 
  • Zajímejte se o takové franšízy, jejichž koncept je vám blízký, jejichž koncept vás zaujal na první pohled. 
  • Zaměřte se na takové franšízy, které mají potenciál dále růst, které mají potenciál se dále rozvíjet. Nesnažte se zachránit franšízu, jež se dlouhou dobu pohybuje v červených číslech. 
  • Zjistěte si, zdali trh poskytuje pro franšízu dostatečné množství odbytových možností. Franšíza by neměla být závislá na aktuálním trendu, měla by být nadčasová. 
  • Zjistěte si, jaké jsou plány na expanzi franšízy. Zajímejte se o budoucí plány a kroky, k nimž se pravděpodobně bude schylovat. 
  • Informujte se o finančních podmínkách, které se s franchisingem pojí, aby vás v budoucnu opravdu nic nepřekvapilo. 

Další články