Slib nových profesionálních hasičů na Zámeckém náměstí ve Frýdku-Místku

Slib nových profesionálních hasičů

Čtyřicet nových hasiček a hasičů, kteří nedávno nastoupili k Hasičskému záchrannému sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), se shromáždilo kvůli slavnostnímu  slibu nováčků v sobotu 11.5.2019 ráno na Zámeckém náměstí ve Frýdku-Místku. Šlo především o výjezdové hasiče, ale také o příslušníky denní směny, například preventisty či operátory.

Do nového profesního působení je postupně přivítali a popřáli jim úspěch senátor Jiří Carbol, primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký, předseda komise bezpečnosti a IZS Rady Moravskoslezského kraje Patrik Bocek, velitel Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně brig. gen. Radim Řehulka a ředitel HZS Moravskoslezského kraje brig. gen. Vladimír Vlček.

Společně s nimi se slibu zúčastnili i další významní představitelé kraje, měst, obcí, složek IZS a spřátelených firem, včetně zástupců profesionálních a dobrovolných hasičů ze Slovenska. Samozřejmě rodinní příslušníci a přátelé.

Po ukončení slibu sledovali jeho účastníci zápolení 12 hasičských týmů (6 HZS MSK a 6 SDH) v rámci moravskoslezské krajské soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. V kategorii HZS MSK ji v sobotu na Zámeckém náměstí vyhrál čtyřčlenný tým ze stanice Třinec, mezi dobrovolnými hasiči byl nejlepší tým z Vrbna pod Pradědem.

Slib nových profesionálních hasičů

Další články