Otázky týkající se konzumace sushi a odpovědi na ně

Otázky týkající se konzumace sushi a odpovědi na ně

Když pojedete do Japonska, vaší povinnou zastávkou je návštěva nějakého sushi baru nebo sushi restaurace, kde si dáte to nejlepší sushi na světě. Žádné sushi bary nebo sushi restaurace nacházející se v Česku či jinde na světě se svou kvalitou nevyrovnají pravým japonským podnikům (i když některé se jim velice podobají). Než se však pustíte do konzumace sushi, možná budete mít celou řadu otázek.

Většinu zmiňovaných otázek se budete bát vyřknout, a tak na ni nebudete mít odpověď. Abyste však neurazili nebo neudělali nějakou hrubou chybu při stolování, vybrali jsme nejčastější otázky, které si lidé pokládají v souvislosti s konzumací sushi, a odpověděli jsme na ně. 

Kdy a jak správně jíst zázvor?

Když konzumujete sushi, můžete mít na stole také nakládaný zázvor. Nabízí se otázka, kdy ho jíst? Zázvor je na stole proto, že neutralizuje chuť mezi jednotlivými sushi rolkami a druhy. Zázvor tedy ještě mezi jednotlivými sousty. Nikdy však nejezte zázvor společně se sushi, mohli byste daného kuchaře velice urazit. 

Co si k sushi objednat za pití?

Dát si colu nebo vodu? To je otázka, kterou si mnozí lidé pokládají, ale kterou nevysloví. Pravdou je, že se nedoporučuje pít k sushi sladká limonáda nebo podobný nápoj. Může to totiž naprosto přebít chuť daného sushi. Raději zkuste saké nebo si objednejte obyčejnou vodu, i pivo je v sushi barech povolené. 

Je sushi zdravé nebo je to jen fáma?

Sushi je rozhodně zdravé! Vždyť obsahuje ryby i zeleninu. Konkrétně obsahuje sushi velké množství vitaminu A, B2 a také vitaminu D a vitaminu E. Mimo jiné dodává tělu potřebné minerály, jako je zinek, draslík, také chrom nebo selen a železo. Navíc je nízkokalorické, můžete ho tedy konzumovat i při dietě nebo když se snažíte zhubnout. 

Musím jíst sushi vždycky hůlkami?

U nás je takovým nepsaným pravidlem, že se musí jíst sushi hůlkami. Ovšem je to takové pravidlo, které si lidé vypěstovali sami. Sushi hůlkami jíst nemusíte. Pokud je tedy neovládáte, jezte raději rukama. Není to ostuda a není to ani pohoršující, Japonci v Japonsku sushi rukama zásadně jedí.

Další články