Ostrava láká únikovými hrami!

únikové hry Ostrava

Podzim je takové nevrlé počasí, během kterého nevíme, co vlastně máme dělat. Například se často nudíme, protože venku prší a teploty sahají pod deset stupňů Celsia. Pokud je zrovna takové počasí, tak bychom rozhodně neměli sedět doma na zadku, ale měli bychom spíše něco podniknout. Pokud se vám ve Frýdku-Místku nic nenabízí, pak zajeďte do nedaleké Ostravy, kde se neustále něco děje. Například v době nepřízně počasí jsou tu pro vás únikové hry.

Únikové hry se staly hlavně v poslední době opravdu velice populární. Jedná se nejen o skvělou zábavu, která je určena pro rodiny či party přátel, ale taky je to skvělá forma teambuildingu, která stoprocentně ucelí kolektiv vašeho podniku. Pokud jste ještě doposud o únikových hrách neslyšeli, přinášíme vám krátké info.

Co to vlastně únikové hry jsou?

Únikové hry jsou opravdu skvělou formou zábavy, kterou budete chtít vyzkoušet ve všech jejích podobách. Princip je jednoduchý – během časového limitu, který obvykle bývá šedesát minut, se budete muset dostat z místnosti ven. Jenže tento únik není tak jednoduchý. Nespočívá to v úniku z místnosti, kdy vykopnete dveře nebo okno. Musíte najít a následně rozluštit potřebné hádanky a hlavolamy, protože jenom ony vás dostanou z této místnosti ven.

Dneska jsou únikové hry součástí každých velkých měst, ale většinou se lidé opravdu schylují do Ostravy, protože právě tady je největší výběr únikových her The Chamber.

Jaké hry si zde můžeme zahrát?

Mezi nabízející se hry patří například Tajemná pracovna, která je vlastně takovou tou klasikou pro začátečníky. Tuto formu únikové hry najdete většinou v každé podobné instituci. Co je však zajímavé a co jen tak někde nenajdete, tak je možnost zahrát si takzvané „Hackerovo doupě“. Zde nebudete mít šedesát minut na to, abyste se dostali z místnosti ven, ale zde budete mít tento limit určený k tomu, abyste zlikvidovali bombu.

A poslední – tou nejzajímavější formou hry – je „Útěk ze středověkého žaláře“. Ten je ze všech nejtěžší. Dostanete se o několik století dozadu a octnete se v naprosto autentickém prostředí, z něhož se budete muset dostat ven. Budete dokonce připoutáni, což je o to těžší.

Další články