Nošovická automobilka Hyundai zvýšila mzdy! O kolik?

Hyundai Nošovice

Výrobní závod Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích s platností od 1. července zvýšil mzdy svých zaměstnanců o 5 %. Zvýšeny byly i nástupní mzdy nových zaměstnanců, a to o 8 %. Délka dovolené se od příštího roku zvýší na 25 dnů i u nově nastupujících zaměstnanců.

Společnost HMMC se pečlivě stará o pracovní podmínky a pracovní prostředí svých zaměstnanců a trvale se snaží být na špici zaměstnavatelů nejen v Moravskoslezském kraji, ale i v celé republice. Naší snahou je odměnit své stávající zaměstnance za jejich náročnou práci a zodpovědný přístup, ale současně být i atraktivním zaměstnavatelem pro uchazeče o zaměstnání na současném rychle se měnícím pracovním trhu. Z tohoto důvodu se společnost HMMC rozhodla s platností od 1. července 2018 zavést následující opatření:

  • Navýšit základní mzdu všech stávajících kmenových i agenturních zaměstnanců o 5 %
  • Navýšit nástupní mzdy kmenových i agenturních zaměstnanců o 8 %
  • Zvýšit příspěvek na autobusové jízdné ze stávajících 50 % na 100 %

Dále se s platností od 1. ledna 2019 navýší délka dovolené u všech zaměstnanců na 25 dnů (5 týdnů), protože dosud měli noví zaměstnanci nárok v souladu se Zákoníkem práce na 20 dnů dovolené a pátý týden jim byl přiznán až po odpracování dvou roků.

Největší hodnotou naší společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech jsou lidé – na jejich práci stojí veškeré naše firemní úspěchy a výsledky. Jsem rád, že jsme našli způsob, jak lépe ocenit jejich vysoké pracovní nasazení, flexibilitu a enormní úsilí,“ řekl k aktuálním opatřením Donghwan Yang, prezident HMMC.

Po lednovém zvýšení mezd o 4,66 %, které vyplývalo z kolektivní smlouvy, podepsané na roky 2017 a 2018, je nynější zvýšení mezd o 5 % dalším krokem společnosti HMMC k udržení se mezi nejlepšími zaměstnavateli v kraji i v celé republice.

Hrubý průměrný měsíční příjem v nošovické automobilce Hyundai Motor Manufacturing Czech činil za loňský rok, tedy před letošním dvojím zvýšením, 39.921,- Kč měsíčně, v dělnických profesích to bylo 36.839,- Kč měsíčně.

Další články