Noc divadel opět dostala Česko!

Podzim byl pro Českou republiku poměrně zajímavým ročním obdobím. Nejen, že umřela řada významných osobností, ale taky se konaly parlamentní volby, které otřásly celou republikou. Abychom však zmínili i příjemnější události, tak se například konala opět Noc divadel, což je oblíbená akce, která nám nabízí nahlédnutí do divadel tak, jak nejsme zvyklí.

Podzim se samozřejmě nesl i ve znamení jiných zajímavých festivalů. Prahu například rozhýbal hudební festival Struny podzimu, v Ostravě se žilo oslavami, protože už je to přesně 750 let, kdy se světu ukázala první písemná zmínka o tomto krásném městě, které je dnes třetí největší město v republice a které je dnes jedním z univerzitních měst.

Noc divadel však ze všech festivalů byla nejoblíbenější. Pojďme si o této oblíbené akci prozradit něco více.

Co nám Noc divadel nabízí?

Noc divadel se koná přesně v polovině listopadu. Divadelní představení se odehrávají v noci, zapojená divadla mají svůj vlastní noční program. Kromě divadelních představení, kterých se odehraje během jedné noci opravdu hodně, může široká veřejnost vidět divadlo tak, jak ho nezná – může si prohlédnout zákulisí, může vidět maskérnu, kostymérnu.

Navíc se lidé setkávají i se samotnými herci, kteří je nočním divadlem provází. Je to zkrátka jedinečná příležitost, která se během roku snad nikdy neopakuje.

Kde se Noc divadel povedla nejvíce?

Noc divadel se koná samozřejmě po celé České republice. Letos se však nejvíce povedla na Moravě, kde se do této akce zapojili nejen Brno, ale taky i Uherské Hradiště. Uherskohradišťské Slovácké divadlo je jedno z nejoblíbenějších divadel v Česku a je známé tím, že herci chtějí být svým divákům opravdu blízko. Zde se tedy bavili s návštěvníky až do dlouhých čtyř hodin ranních, což je skvělé! Samozřejmě se nejen hrálo, ale taky i zábavně provázelo.

Další články