Komiksy jako cesta k veřejnosti?

Komiksy jako cesta k veřejnosti

Města se chtějí dnes dostat ke svým občanům různými způsoby. Mnohá města svolávají nějaké akce, na kterých se lidi ptají, co by tak ocenili nového ve městě, v němž žijí. Taky se zjišťuje spokojenost díky anketám nebo různým průzkumům, ale jednou cestou, jak se dostat k veřejnosti, jsou i komiksy. Konkrétně komiksy začalo vydávat frýdeckomístecké Dobrovolnické centrum ADRA, který chce tímto způsobem oslovit širokou veřejnost a informovat ji o činnostech dobrovolnického centra.

Komiksy jsou jednoznačně velice oblíbené. Je to obrázkové čtení, které vás naprosto vcucne do děje hned po přečtení prvního dialogu. Je to oblíbené čtení hlavně dětí, i když zrovna dětem by spíše prospělo něco trochu zcela jiného.

Komiksy si však rádi přečtou i dospělí, pokud chtějí na malou chvilku vypnout a pokud chtějí číst něco méně zatěžujícího než tlustou beletrii.

Krok vedle to rozhodně není

Komiksy Dobrovolnického centra ADRA rozhodně nejsou krokem vedle. Lidé se tak dozvědí díky rychlému a poutavému čtení o činnostech dobrovolnického centra a možná se na základě tohoto komiksu rozhodnout být součástí, rozhodnou se pomáhat.

Kde se s komiksy Dobrovolnického centra ADRA setkáme?

Na komiksy narazíte hlavně v městské hromadné dopravě, ale taky u pokladniček ADRA nebo nově taky ve spolupracujících obchodech či jiných podobných institucích a zařízeních.

Komiksy pocházejí z dílny Michala Ondrouška, který je nadšen z toho, jak ojediněle mohou vypadat vlastně propagační materiály. Komiks je skvělý hlavně v tom, že skutečně poutavě seznamuje dříve nepolíbenou veřejnost s centrem, o kterém si řada lidí myslí, že ve Frýdku-Místku ani není.

Kdo je to dobrovolník?

V komiksu je taky krásně popsáno to, kdo je to vlastně dobrovolník. Přinášíme vám ve zkratce hezkou definici, abyste zhruba měli představu, jak je komiks pojat.

„Dobrovolník je společník. Dobrovolník je osoba, která ve svém volném čase, ze své dobré vůle, bez nároku na odměnu poskytuje svůj čas, pozornost a zájem druhému člověku.“

Další články