Kavárna Radhošť v novém kabátě

Kavárna Radhošť

Statutární město Frýdek-Místek se snahou zachovat restaurační život v historickém prostoru kavárny Radhošť, uzavřelo Memorandum o spolupráci se Střední školou gastronomie, oděvnictví a služeb Frýdek-Místek. Společnými silami budou provozovat secesní kavárnu, kterou po potřebných renovacích město poskytlo škole k bezplatnému užívání.

Městská kavárna Radhošť ve Frýdku prošla renovací. Jako cukrárna a kavárna v prvorepublikovém stylu bude provozována v rámci odborného výcviku partnerské školy v pracovní dny od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin. 

V kavárně bude soustředěna zejména praktická výuka číšníků a cukrářů. Ti budou v místní kuchyni připravovat lahodné zákusky podle poctivé tradiční receptury. Používat při tom budou jen kvalitní suroviny, žádné náhražky. Podávat se zde bude také velice kvalitní káva a nealkoholické i alkoholické nápoje. Do budoucna by se zde mohly konat také výstavy, módní přehlídky a další doprovodné akce v režii školy. 

Město má se střední školou uzavřenou smlouvu o výpůjčce, přičemž se bude z padesáti procent spolupodílet i na úhradě nákladů na energie spotřebované při užívání těchto nebytových prostor. Radnice věří, že veškerá podpora se zúročí v podobě funkční stylové kavárny, kam rádi zavítají místní občané i návštěvníci města.

Poté co původní nájemce ukončil provoz, v ní byly zahájeny stavební úpravy a restaurátorské práce. Obnoveny byly dřevěné parkety, opravou prošly dřevěné obklady sloupů a stěn, vnitřní dveře a kryty radiátorů. Nově očalouněny byly židle a sedací boxy. Vše muselo být konzultováno s památkáři, protože dům i interiér restaurace je evidován v Ústředním seznamu kulturních památek ČR.

Další články