Frýdek-Místek otevírá nový skatepark

Skatepark ve frýdku-místku

Nadšenci kolečkových sportů ve Frýdku-Místku se dočkali. Vedle železniční trati, naproti haly Polárky stojí nový skatepark.

Monolitický betonový skatepark rozdělený na dvě části. První část je streetová plocha a druhá část je bazénová o rozloze 17,5 x 30 metrů s obloukovou střechou. Streetové části dominují překážky, které napodobují pouliční prostředí, tedy různě vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky, obrubníky a podobně. Její součástí je také betonová tribuna.

„Nově vybudovaný skatepark je bezplatně veřejně přístupný a jako takový je jedním z NEJvětších v Česku a je prvním svého druhu, který má krytou bazénovou část. Svými parametry splňuje kritéria pro konání jak domácích, tak i mezinárodních soutěží,“ řekl primátor Michal Pobucký. 

Skatepark je určen pro jízdu na skateboardu, kolečkových bruslích, koloběžce a BMX kole. Skatepark bude v provozu bude po celý rok. V březnu od 7 do 18 hodin, od dubna do konce října do 20 hodin, v listopadu do 18 hodin a od prosince do února od 8 do 16 hodin. V případě deště a mokrých překážek, sněhu a ledu bude uzavřen. V areálu bude platit návštěvní řád, který vychází z doporučení a zkušeností s provozováním obdobných sportovišť.

„Skatepark je střežen kamerou s výkonným zoomem, která je napojena na kamerový systém městské policie. V budoucnu bychom v areálu chtěli instalovat další kamery, které by přispěly jednak k zajištění vyšší bezpečnosti návštěvníků skateparku, přeci jen je areál v odlehlé části města, ale také k zajištění ochrany vybavení skateparku před případnými vandaly. Chceme, aby skatepark sloužil příznivcům kolečkových sportů co nejdéle,“ doplnil primátor Pobucký.

Skatepark vybudovala pražská společnost Mystic constructions, která má s výstavbou skateparků dlouholeté zkušenosti. Náklady činí 12 372 832 korun, což je o 307 tisíc méně, než byla předpokládaná cena dle projektové dokumentace.

Další články