Frýdecká Mateřídouška se pyšní titulem Zdravá školní jídelna

Frýdecká Mateřídouška se pyšní titulem Zdravá školní jídelna

Omezit sladké a nezdravé – to má za úkol školní zdravá jídelna Mateřské školy Mateřídouška ve Frýdku. Frýdecká mateřská škola se už po dlouhá léta pyšní titulem EKOŠKOLA, nově se však může chlubit i certifikátem ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA, který získala v rámci projektu, jehož cílem je podávat dětem v jídelnách nutričně vyváženou, pestrou, zdravou a chutnou stravu. Celý projekt je podporován i Ministerstvem zdravotnictví České republiky.  

I když by si mnozí rodiče mohli říct, že děti jíst zdravě nechtějí, není to tak. Podle ředitelky školky si děti na zdravější verze jídel zvykly poměrně rychle. Mezi nejoblíbenější pokrmy se zařadily například ovesné kaše nebo také pomazánky, které jsou například rybí nebo celerové. Své fanoušky si našly i ovocné šťávy, které jsou obvykle vyráběny z jablek nebo z pomerančů.  

Certifikát ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA není platný donekonečna, příští rok musí frýdecká školka titul obhájit. Všichni jsou však přesvědčení o tom, že nově získaný titul bude obhájen stejně jako titul EKOŠKOLA.  

Další články