Barista Cup opět míří do Ostravy!

Barista Cup

V poslední době se toho v Beskydech nějak moc děje. Samozřejmě to není jenom tím, že aktuálně ještě probíhají letní dovolené. Lidé sem jezdí na zdejší nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd – na Lysou horu – a to nejen po desítkách, ale rovnou po stovkách. Ovšem mimo to zde bylo navíc otevřeno i sedm nových cyklotras, které jsou pojmenovány podle pohanského boha Radegasta – jmenují se „Radegastovy okruhy“. Tudíž se ani na kole nebude dát, kam jet, protože všude se to bude cyklisty jenom hemžit.

Ve Frýdku-Místku se zase neustále slaví, a to konkrétně 750. výročí. Už je tomu 750 let, kdy světlo světa spatřila první písemná zmínka o tomto městě. Mimo to však během následujícího měsíce budete moct navštívit i blízkou Ostravu, kde nebude nouze ani o výstavy, ani o kavárenské baristy!

Jestliže tedy milujete kavárnu nebo jen jenom káva vaše slabá stránka, pak se rozhodně pojďte podívat, jak to na takové kavárenské soutěži vůbec vypadá. Třeba se vám poštěstí a vítěz v této soutěži vám umíchá speciální kávu přímo pro vás.

Sjedou se sem baristé z celé České republiky!

Jedná se o akci „Barista Cup“, která se bude aktuálně konat v Ostravě. Většina lidí si myslí, že je tato událost spojena jenom s těmi nejlepšími baristy pouze z ostravských kaváren, ale letos se ve svém umění v přípravě expressa a cappuccina přijedou ukázat i baristé z republiky – nebude jich mnoho a asi je ani nepoznáte, ale budou tu!

Baristé budou mít za úkol během pouhých dvanácti minut připravit čtyři espressa a také čtyři cappuccina. Čtyři jsou proto, že je bude posuzovat čtyřčlenná degustační porota, která bude mít připravené veškeré chuťové pohárky.

Kdy Barista Cup Ostrava 2017 vypukne a kde se bude konat?

Tato skvělá převážně ostravská soutěž vypukne už 23. září tohoto roku v ostravské Trojhali Karolína. Startuje se v devět hodin ráno a ukončení by mělo být až v 19:00.

Další články