Co to vzniká ve Frýdku-Místku? Faunapark!

faunapark

Frýdek-Místek je město, které se neustále snaží o to, aby se lidem v něm dobře žilo. Proto neustále podniká řadu oprav, které rozhodně stojí za to. V současné době se aktuálně zavádí například kabelová televize do mnoha zdejších sídlišť. A taky se do nich zavádí i internet. Mimo to se opravují i zdejší pečovatelské domy a mnoho dalších domů prochází značnou tepelnou izolací. Ta je doposud velice chválená a není se čemu divit – lidé si tuto opravu už dlouho přáli.

Nicméně je nutné poznamenat, že ve Frýdku-Místku aktuálně vzniká i takzvaný faunapark. Nyní totiž došlo k podpisu smluv mezi Slezanem a Spolkem pro Faunapark. Díky tomu se tak mohou zdejší obyvatelé radovat z této skvělé novinky.

Kde se seberou peníze na tento projekt?

Samozřejmě ani tento projekt se neobejde bez finanční podpory. Zastupitelé města Frýdek-Místek na posledním zasedání rozhodli, že je to pro občany dobré, a tak se rozhodli udělit dotaci ve výši dvě stě padesáti tisíc korun, která bude sloužit na obnovu bývalé minizoo a také se díky ní vytvoří i nové odpočinkové naučné centrum či taková odpočinková, naučná zóna, která bude v areálu bývalého ředitelství společnosti Slezan.

Bohužel i pro čerpání této dotace byly uděleny nějaké podmínky. Konkrétně se jednalo o to, že Spolek si musí pronajmout pozemek od vlastníka, kterým je společnost Slezan. A právě proto přišlo k podpisu – aby se dotace mohla čerpat.

Už se na projektu pracuje?

Spolek pro Faunapark už začal aktivně pracovat na tomto projektu. Pomalu se zde bude tak tvořit kontaktní zoologická zahrada, kterou ocení hlavně děti. Bude zde k dispozici zhruba deset zvířat. Mimo to tu bude krásné dětské hřiště, botanická stezka, dále taky naučná fotografický stezka pojednávající o historii daného místa a taky edukační centrum či malá kavárna s terasou a veřejnou knihovnou.

Další články