Jak se nejlépe dostaneme na Lysou horu?

jak se dostanete na Lysou horu

Podzim je krásné období, během kterého se ale většinou setkáme s nepříjemným počasím. Že je chladno, to vůbec nevadí, co je však špatně, tak je to, že neustále prší nebo nepříjemně fouká vítr. To pak nemůžeme vyrazit takřka nikam a sedíme raději doma a sledujeme oblíbené televizní seriály. Pokud nám však počasí vyhovuje, rozhodně bychom neměli sedět doma a mohli bychom vyrazit například na Lysou horu.

Pokud pocházíte z Frýdku-Místku, pak jste určitě neustále sváděni pokušeními v podobě různých festivalů a jiných podobných akcí. Není se čemu divit, vždyť Frýdek-Místek se stále snaží o to, aby se zde obyvatelé bavili, přesto někdy můžete chtít se jen tak pokochat krásou přírody, a tak se rozhodnete vyjet na nějaký výlet plný turistiky.

Nemusíte jezdit ani extra daleko, protože poblíž Frýdku-Místku najdete Lysou horu, což je největší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Nemusíte si tuto trasu vyjít jenom pěšky, ale pokud zde budete už poněkolikáté, pak si zkuste celou trať vedoucí až k samotnému vrcholu třeba i vyjet na kole nebo na koloběžce! To je pak zážitek!

Jak se nejlépe dostaneme na Lysou horu?

Pokud sem zavítáme poprvé, možná nás zajímá, jak se vlastně na úplný vrchol dostaneme nejlépe a nejrychleji. Rozhodně doporučujeme stezku nazvanou „Bezručův výplaz“, který vede z Ostravice pod Lysou horou. Tato trasa byla tou nejoblíbenější tratí pana Bezruče, tedy našeho významného básníka. Často se nechal touto krásnou krajinou okouzlovat a inspirovat, proto je trasa pojmenována přímo po něm.

Lysá hora je krásná v každém ročním období, proto pokud bude někdy hezké počasí, rozhodně byste toho měli využít a vyjít si tuto krásnou horu.

A co pak, až sejdu dolů?

Po sestupu z Lysé hory si jistě zasloužíte odměnu, která na vás bude čekat v Beskydském pivovárku, který tu sice není dlouho, ale je opravdu oblíbený.

Další články