Kdo se bude v zimě starat o silnice města?

Starost o silnice města

Už cítíme, že zima vytahuje své drábky. Přece jenom je den ode dne chladněji a chladněji, neustále prší nebo se snáší z nebe ten začáteční mokrý sníh, který se mění v nepříjemnou a špinící břečku. Už nyní se však města připravují na to, že by každým dnem mohla přijít první sněhová kalamita. V pohotovosti jsou různé technické služby, a to už i ve Frýdku-Místku.

Ve Frýdku-Místku se ještě snaží odklízet škody, které napáchala vichřic Herwart na přelomu října a listopadu. Škody byly opravdu veliké, a to hlavně ve frýdeckomísteckých lesích. Do toho se však město připravuje i na to, že by každým dnem mohla přijít první sněhová kalamita. V pohotovosti jsou tedy zmiňované technické služby, které se v zimě budou starat o údržbu komunikací, které jsou majetkem města.

Od kdy se technické služby na zimu připravovaly?

Samozřejmě ani letos se nepodcenila pořádná příprava na zimní období. Přípravy byly v plném proudu už od letošního října, kdy se chystalo vše potřebné k tomu, aby nás letošní nástrahy zimy nijak nepřekvapily.

Připravená do terénu je třeba veškerá potřebná technika, která slouží k odklízení sněhu a obecně k údržbě komunikací. Kromě toho jsou technické služby dostatečně zásobeny posypovou solí. Ve skladech se jí aktuálně nachází přes pěti tisíc tun. Kromě toho je u tradičně zavedena dispečerská služba, která je už nyní k dispozici čtyřiadvacet hodin denně, a to na telefonním čísle 558 443 213.

Co všechno v sobě zahrnuje zimní údržba městských komunikací?

Samozřejmě pod pojmem „zimní údržba města“ si nepředstavujte jenom odklízení sněhu z komunikací, ale taky se do této kategorie řadí ošetřování komunikace s hromadnou veřejnou dopravou, udržování chodníku nebo mnoho dalších podobných činností.

Další články