Navštívili jste listopadové farmářské trhy?

Listopadové farmářské trhy

Podzim je krásné roční období, které milujeme hlavně díky neustále se měnící přírodě. Navíc v tomto ročním období se sklízí naše úroda, na které jsme pracovali od jara, a taky se s ní můžeme pochlubit, to konkrétně na farmářských trzích. Farmářské trhy se nekonají jenom na pražské Náplavce, ale taky se s nimi můžete setkat ve Frýdku-Místku, kde letos probíhaly hned několikrát. Na ty poslední listopadové farmářské trhy jste mohli dorazit 16. listopadu.

Farmářské trhy jsou skvělou událostí, na kterou přijde mnoho lidí, kteří buď chtějí prodat svou úrodu, protože jí letos bylo zkrátka hodně, nebo na druhou stranu lidé chtějí koupit nějakou čerstvou, po domácku vypěstovanou zeleninu, protože se jim letos zkrátka neurodila.

Poslední frýdeckomístecké podzimní farmářské trhy se nesly ve znamení „Ryby na talíři“.

Co to je?

Ryba na talíři je kuchařská show, která byla součástí letošních posledních farmářských frýdeckomísteckých trhů. Tato show byla zaměřena na přípravu sladkovodních ryb. Cílem této kampaně, která se ještě jednou jmenuje „Ryba na talíří“, bylo zvýšit povědomí široké veřejnosti o příznivých účincích konzumace rybího masa na naše zdraví. I když možná mnoho lidí ví, že ryby prospívají našemu zdraví, stejně řada z nás ryby nejí, ovšem tato kuchařská show nás rozhodně mohla přemluvit.

Během této kuchařské show jsme se mohli dozvědět něco o skladování ryb, o tom, jak se vlastně rybí maso zpracovává, jak se s ním celkově pracuje. Taky jsme byli svědky porcování rybího masa, dokonce jsme mnohé připravené speciality mohli ochutnat.

A co dál bylo k vidění na farmářských trzích?

Samozřejmě letošní poslední frýdeckomístecké farmářské trhy nebyly jenom o kuchařské rybí show, ale taky jste si mohli zakoupit tradiční zboží, a to nejen zeleninu a ovoce, ale taky i mléčné výrobky, pečiva, vejce, marmelády nebo různé koření.

Další články