Prožijte advent ve Frýdku-Místku

Advent ve Frýdku-Místku

Konečně je tady období, které nazýváme „to nejkrásnější období roku“. Přichází opět vánoční svátky, které jsou pro mnohé z nás skutečně dech beroucí a kouzelné. Než však usedneme ke štědrovečerní tabuli, musíme toho ještě tolik stihnout! Je zapotřebí, abychom nakoupili vánoční dárky, a to ještě dříve, než se do obchodních domů naženou davy šílených lidí, kteří budou jenom nakupovat a nakupovat. Krom toho je nutné, abychom napekli a samozřejmě uklidili. Pokud však stíháme nebo si naopak potřebujete trochu oddechnout, je načase, abyste zavítali na vánoční trhy, a to třeba do Frýdku-Místku.

I během letošního roku se Frýdek-Místek pyšní krásnými dvěma stromy, které toto město budou zdobit. Jeden stromek najdeme na místeckém náměstí Svobody, druhý nalezneme na frýdeckém Zámeckém náměstí. Na obou náměstí budou probíhat vánoční trhy s úžasným programem, na něhož jste srdečně zváni.

Čeká na vás bohatý program Adventního městečka!

Každé město v České republice má jistě během adventu co nabídnout. Letos se však nesoustřeďte jenom na Brno nebo Prahu, ale zavítejte právě i do Frýdku-Místku, kde je pro vás nachystán bohatý program Adventního městečka. Program odstartoval hned 1. prosincem, kdy se slavnostně rozsvítily vánoční stromečky, a bude pokračovat až do 23. prosince, kdy ještě možná budete shánět dárky na poslední chvilku.

Vánoční trhy vás připraví na tu pravou vánoční atmosféru, zahřejete se punčem, horkým svařeným vínem, koupíte si něco sladkého na cestu a naladíte se na ty nejkouzelnější svátky v roce.

Co bude součástí programu?

Program letošního adventu na vánočních trzích bude pestrý. Účastní se ho místní školy, ale taky mají připravené své představení i zdejší organizace nebo kulturní soubory, které chtějí ukázat, že i v předvánočním shonu se může každý z nás pozastavit a vnímat své okolí.

Kromě představení budete moct využít i fotopanely, abyste si tak zachytili vzpomínky na dlouhá léta, kromě toho budete moct kochat se vyřezávaným betlémem, děti budou moct tvořit v dřevěné výtvarné dílně, dále se taky budete moct podívat do expozice historických vánočních přání.

Další články