Radní opět rozhodli – o čem tentokrát?

radní rozhodli

Město Frýdek-Místek se už delší dobu řadí k těm městům, které jsou jedny z nejkrásnějších v Česku. Není se čemu divit, že takové ocenění se získalo, vždyť přece jenom se jedná o město, které se neustále stará o svůj vzhled. Neustále se něco opravuje, zdokonaluje. Neustále se něco koná. Vše se však dělá kvůli tomu, aby zdejší lidé byli opravdu nadmíru spokojeni. Nyní se například opět rozhodlo o důležité věci. O čem se rozhodlo?

Mezi aktuality z tohoto krásného města se rozhodně řadí to, že všechna dětská hřiště projdou zvláštními opatřeními, která zajistí vyšší bezpečnost na těchto místech. Jedná se hlavně o oplocení nebo taky o upravení plochy, která by více zlehčovala náraz. Dále se taky nyní diskutovalo o veřejné sbírce na vánoční stromek. Jedná se o jakousi tradicii, která se koná rok co rok, ale bude tato sbírka uskutečněna i letos?

Radní zasedli

Vánoce jsou za rohem, což znamená, že je načase, aby radní z Frýdku-Místku samozřejmě rozhodli o tom, jestli bude nebo nebude letos veřejná sbírka na vánoční stromek. V říjnu radní města zasedli a tuto sbírku opět schválili. I letos se tedy (už tradičně) bude přispívat do kasičky u vánočního stromu na náměstí Svobody v Místku. Tento výdělek poté poputuje k potřebným lidem.

Na co se letos bude vybírat?

Letošní sbírka bude určena na nákup invalidních vozíků pro klienty Integrovaného centra Žirafa.

Kromě této sbírky se rozhodlo taky o zadání veřejné zakázky, která má být o opravě příjezdových komunikací ke garážím, které se nachází na ulici Lískovecká. Jedná se o práce v hodnotě milionu korun a do konce listopadu by měly být také dodělány.

Také se konečně vypustila ven informace, že je v plánu taky dobudování chodníku, který je na ulici Černá cesta. Rozhodlo se o projektové dokumentaci pro vydání stavebního povolení a taky pro provedení stavby.

Další články