Primátor města předal defibrilátor horské službě

Město věnuje defibrilátor

Všichni, kteří žijí ve Frýdku-Místku a jeho okolí, mají denně na očích oblíbené Beskydy. Všichni si občas rádi odpočineme a vyrazíme někam do klidu, mimo frekventované ulice. Beskydy jsou ideální volbou. I když hledáme v Beskydech klid, zároveň se chceme cítit bezpečně, v tomto případě se můžeme stoprocentně spolehnout na Horskou službu Beskydy.

Město Frýdek-Místek také myslí na bezpečnost a starost o své občany a proto poskytlo do užívání Horské službě Beskydy automatický defibrilátor. Sám primátor města Michal Pobucký tento defibrilátor vynesl 6. prosince na vrchol Lysé hory. Toto datum mělo svůj důvod. Pan primátor předal defibrilátor náčelníkovi horské služby Radimovi Pavlicovi, jako symbolický dárek k Mikuláši.

Náročnost výšlapu Lysé hory je vysoká, potvrzují to každoroční úrazy, ke kterým při této činnosti dochází, velmi často dochází také k srdečnímu selhání. Všichni si samozřejmě přejeme, aby přístroj nebyl potřeba, ale pokud k takové situaci dojde, přejeme si, aby zachránil lidský život.

Další články