MHD zdarma – zájem mají hlavně Poláci

Zájem mají hlavně Poláci

Každý, kdo žije ve městě, ví, že se v něm rozhodně vyplatí cestovat městskou hromadnou dopravou. Během rána, kdy všichni jezdí do práce, a během odpoledne, kdy všichni naopak jezdí z práce, se městskou hromadnou dopravou dopravíte na místo dříve než ve svém vlastním automobilu. Pokud tedy jezdíte do práce dnes a denně přes frekventovanou část města, rozhodně využijte raději městské hromadné dopravy, která vás do zaměstnání skutečně dopraví mnohem rychleji a hlavně včas. Navíc nyní vzniká mnoho zajímavých projektů, které pojednávají o tom, že by MHD byla zdarma.

Takový projekt se vymyslel ve Frýdku-Místku. Právě toho město přišlo s návrhem a s novým projektem, který nese název „MHD zdarma“. Tímto projektem se měla zaujmout hlavně veřejnost, která by tak za využívání autobusu ve městě nemusela platit. Zatím se však stále více a více pozornosti projekt dočkává ze zahraničí. Kromě Žiliny se do Frýdku-Místku dostavil zájem z Polska, a to konkrétně z družebního města Bielsko-Biala.

MHD je pro veřejnost stále atraktivnější

Projekt MHD zdarma je jistě skvělý, protože městská hromadná doprava je pro veřejnost stále atraktivnější. Za posledních sedm let vzrostl počet příznivců městské hromadné dopravy o neuvěřitelných devadesát procent. V roce 2010 se přepravovalo průměrně necelé čtyři miliony cestujících, letos je tomu zcela jinak – přepravuje se více jak sedm milionů osob.

Starostové už všechno vědí

Do Frýdku-Místku se nedávno sjeli všichni příznivci tohoto projektu. Právě v tomto krásném městě je provedl Jan Širc, který je jednatelem frýdeckomísteckého dopravního podniku. Polské delegaci se tak přiblížilo všechno – to nejdůležitější i to méně důležité.

Zmínil se samozřejmě i fakt, že se nyní eviduje zhruba pětadvacet tisíc čipových karet, které slibují MHD zdarma. Neopominul se fakt, že se karty vydávají na základě bezdlužnosti vůči městu každému, kdo si požádá, protože diskriminace lidí ve Frýdku-Místku není vítaná.

Další články