Pojďme si připomenout tábor pro znevýhodněné děti

tábor pro znevýhodněné děti

Léto se neslo ve Frýdku-Místku ve znamení oslav 750. výročí tohoto města. Už 750 let uběhlo od chvíle, kdy se první písemná zmínka o tomto městě ukázala světu. Nicméně samozřejmě nebylo léto v tomto krásném městě jenom o oslavách, ale konala se celá řada akcí, na které si přišel opravdu každý.

Hlavně i děti neměli o zábavu nouzi. Například historický kolotoč hříbek byl konečně postaven opět na zdejší dětské hřiště – sice se netočí, ale na druhou stranu si s ním hrají neustále. Samozřejmě o zábavu neměli nouzi nejen děti z běžných rodin, ale také bylo řádně postaráno i o ty děti, které jsou sociálně znevýhodněné. Díky projektu Moravskoslezského kraje totiž byl umožněn tábor právě pro tyto děti. Konal se od poloviny srpna a trval zhruba čtyři dny. Zúčastněno bylo dvacet dětí, které tak měly prázdniny doslova nezapomenutelné.

Co se dělo?

Děti navštívily například středisko volného času Klíč, kde se děti hrály a učily se různým kreativním činnostem. Rozvíjela se tedy jejich fantazie a kreativita. Děti měly za úkol sbírat různá razítka za splněné činnosti, což je rozhodně velice bavilo, protože se většinou předháněly, kdo jich má víc.

K dispozici byl taky workshop, kde se foukacími fixy zdobily látkové tašky, které si pak děti mohly odnést domů jako takovou památku z tohoto nevšedního tábora. Samozřejmě se dbalo i na jejich fyzickou kondici, kdy pro ně byla přichystána olympiáda uspořádána personálem frýdeckého Medníku. Změřila se síla dětí v hodu oštěpem, ale také se mohly účastnit překážkového běhu či jiných dalších nejen atletických disciplín.

Také bylo na programu 3D či vození na koních nebo klasické trampské opékání párků a buřtů.

Měla akce úspěch?

Akce byla opravdu populární a příští rok se určitě udělá znovu. Už i samotní pracovníci, nejen děti, se těší na další ročník.

Další články