Jaké komentované přehlídky nás v Ostravě čekají?

komentované prohlídky

Léto je sice už dávno v trapu, ale nemusíte se bát, že byste neměli co dělat i nyní během podzimu. Sychravé počasí by nás rozhodně nemělo zastrašit a rozhodně bychom se měli odhodlat něco podniknout i přes nepřízeň počasí, protože jinak bychom opravdu mohli sedět jenom doma na zadku. Lepší počasí teď totiž během pár měsíců nebude. Naštěstí se v nedaleké Ostravě konají takzvané komentované prohlídky, které nás rozhodně nenechají sedět doma na zadku.

Takových komentovaných prohlídek se v Ostravě koná habaděj. Na své si přijdou nejen historici, ale také i milovníci památek. Stačí si však jenom vybrat – podzim takových prohlídek bude plný, proto když jednu prohlídku promrháte, pak využijete nějakou jinou.

• 8. říjen

Osmého října na Prokešově náměstí se uskuteční prohlídka nazvaná „Zločin a trest“, kdy se seznámíte s temnou stránkou historie tohoto jinak krásného města. Také se seznámíte s těmi nejhoršími kriminálními živly. Začíná se v deset hodin ráno a prohlídka bude trvat zhruba čtyři hodiny (tudíž konec zhruba ve 14 hodin). Stát vás to bude 80 korun.

• 22. říjen

Další komentovaná prohlídka se v Ostravě uskuteční 22. října, kdy objevíte staré Vítkovice. Budete tedy svědky, jak se z malé vesničky Vítkovice stalo velké průmyslové centrum dnešní Ostravy. Opět prohlídka trvá čtyři hodiny a startuje v deset ráno. Vstupné je opět 80 korun, ovšem začátek této prohlídky bude na Mírovém náměstí, konkrétně před budovou radnice – končit se prohlídka bude u Českého domu.

• 11. listopadu

I v listopadu se budete moct kochat krásami Ostravy. Se startem na vyhlídkové věži Nové radnice se bude konat poslední letošní komentovaná prohlídka. Poznáte během ní ty nejstarší, ale také i nejvýznamnější památky Ostravy. Opět je vstupné 80 korun, děti a senioři či studenti to mají za padesát, stejně jako u každé komentované prohlídky.

Další články