Oprava plochy před prodejnou potravin

Oprava plochy na Třanovského

Objekt před prodejnou potravin na ulici Třanovského ve Frýdku prochází rekonstrukcí.

Poškozená betonová dlažba bude z velké části nahrazena novou dlažbou a zelení. Cílem je daný prostor estetizovat. Plocha „náměstíčka“ mezi budovami zdravotního střediska, restaurací, pekárnou a prodejnou potravin se díky zachování již rozrostlé zeleně o něco zmenší, ale stále bude dostatečně prostorná pro pohyb chodců.

Trendem města je betonové plochy minimalizovat, jak to jen jde, a takové plochy nahrazovat zelení. K několikaletým jalovcovým keřům, které v okolí zdravotního střediska vytvořily doslova nepropustnou zelenou zeď, přistupujeme s citem. Opravy se přizpůsobují jejich porostu, ne naopak. V konečném výsledku bude zpevněné plochy méně a zeleně více,“ uvedl primátor Michal Pobucký.

Opraveny budou i přístupové chodníky k této hlavní ploše, a to přístupový chodník od blízkých panelových domů, přístupový chodník od ulice Dr. Vančury a rovněž od ulice Třanovského, mezi budovami prodejen a vstupem do patra restaurace.

Práce, které realizuje městská společnost TS a.s. by měly být hotovy do poloviny listopadu. Náklady jsou vyčísleny na více jak 1,2 milionu korun.

Další články