Kupní smlouvy u nemovitosti mějte raději připravené od advokáta

Kupní smlouvy u nemovitosti mějte raději připravené od advokáta

Koupě nemovitosti je nyní věc, kterou řeší každý druhý. Vlivem koronavirové pandemie a strachu z rostoucí inflace se zájem o investování do bytových jednotek a rodinného domu rapidně zvýšil. Abyste se však nespálili při tomto kroku, který vás stojí nemalé peníze, je dobré mít po svém boku zkušeného advokáta, kterým je například Vojtěch Pospíšil. S jeho pomocí projdete koupí nemovitosti naprosto hladce už jen proto, že sepíše kupní smlouvu na míru vaší situaci.

Proč využít služby právníka?

Při koupi nemovitosti se dostanete do mnoha, pro vás zcela neznámých, situací. A v nich budete potřebovat pomoc, respektive budete chtít jimi projít naprosto bez úhonu. I díky tomu se vyplatí najít zkušeného profesionála, který s vámi projde právní prověrkou a případně za vás bude jednat i s realitní kanceláří či samotným prodávajícím.

Zmiňovaná právní prověrka je klíčem k tomu, abyste se při koupi nemovitosti nespálili. Je nutné si ověřit, jestli osoba, se kterou jednáte o prodeji daného bytu nebo domku, je skutečným majitelem nemovitosti. Podvodníků či neférových jednatelů je v tomto světě habaděj a při špetce neopatrnosti vás to může stát nemalé peníze.

Sepsání rezervační smlouvy a další dokumentace

Jelikož není koupě nemovitosti zrovna levná záležitost, je dobré mít všechno smluvně podmíněno. Z počátku se hodí mít u sebe rezervační smlouvu, díky které vám vytipovaný byt nebo dům nikdo jiný nevyfoukne, než zařídíte hypotéku a složíte požadovanou sumu. Navíc je potvrzením toho, že jste složili rezervační poplatek, a to v sumě, na které se s prodejci domluvíte. 

A po rezervační smlouvě je nutné mít v rukou i neprůstřelnou smluvní dokumentaci, která bezpečně uchová vaše finanční prostředky a se kterou si budete jistí, že během prodeje nevznikla nikde žádná nesrovnalost, na kterou byste posléze mohli doplatit.

Další články