Kam o víkendu s dětmi? Máme skvělý tip

Kam o víkendu s dětmi? Máme skvělý tip

Vypadá to, že bude o víkendu hezky? Neseďte s dětmi doma a opět se někam zajeďte podívat. Děti budou uneseny, navíc jim přidáte další vzpomínku do jejich alba. V současné době mnozí rodiče jsou tak vyčerpáni, že s dětmi nikam nejezdí a jen jim dají telefony do rukou, ať si hrají samy. Nebuďte takovými rodiči a vydejte se třeba do Hukvald, kde je toho k vidění tolik! Na své si přijdou jak děti, tak i dospělí. 

Hukvaldy jsou obcí rozprostírající se v malebných Beskydech. Jedná se o krásnou obec, která nemá sice mnoho obyvatel, za to se zde schovává celá řada turistických cílů, jež každým rokem přiláká stovky turistů z celé České republiky. Pokud nevíte, co v Hukvaldech podniknout, máme pro vás několik tipů, které jistě oceníte. 

S dětmi vzhůru na zříceninu!

Děti rozhodně ocení dobrodružství v podobě túry na zříceninu. Nad obcí Hukvaldy se totiž rozprostírá nádherná, obrovská hradní zřícenina. Jedná se o zříceninu hradu Hukvaldy, která je dnes jednou z největších zřícenin na Moravě. Zůstala tu po hradu, který se ve své době také řadil k těm největším hradním komplexům na zmiňovaném území. Abychom byli přesní, hradní zřícenina se rozprostírá na úpatí Palkovických hůrek na vrcholu zalesněného kopce.

Na zříceninu vede cestička krásnou oborou. Děti mohou. této oboře hledat sochu lišky Bystroušky, která je pro zdejší oboru typická. Sice ji v minulosti už několikrát ukradli, naštěstí ji stále obnovují. Vždyť právě liška Bystrouška je důvodem, proč mnozí lidé do Hukvald jezdí. 

Za exotickými zvířaty a rostlinami

Do Hukvald se také jezdí za exotickými rostlinami a zvířaty. Za každého počasí na vás čekají v Tropic Hukvaldy, kde děti překvapí hlavně mluvící papoušci. Zavítejte sem taky a prohlédněte si rostliny i zvířata, která jen tak někde neuvidíte. 

Kam tedy zavítáte s dětmi nejdříve? 

Další články