Informace o volbách

informace o volbách

Jelikož je těsně před volbami, ten, kdo může, apeluje na to, abychom šli k volbám. Je skvělé, že se tolik lidí stará o to, abychom opravdu přistoupili k volebním urnám, ale v poslední době vzniká tolik videí a motivujících reklam, že už jsme spíše otrávení z toho, že nějaké volby jsou, a díky tomu se opět většina z nás stejně k volbám nedostaví. Přísloví, které říká, že čeho je moc, toho je příliš, je tu opět pravdivé.

Samozřejmě je taky pravdou to, že pokud nepůjdeme volit, pak si nesmíme stěžovat na to, kdo se zvolí. Pokud se však neorientujete v politice, většinou k volbám ani nejdete, protože svůj hlas rozhodně nechcete promarnit. Pokud se rozhodnete jít jako občan České republiky k volbám, pak vám přinášíme pár důležitých informací, na které byste rozhodně neměli zapomenout.

Kdy se volby konají?

Volby letos spadají na dny 20. a 21. října. Bude se jednat o volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Volební místnosti se ve většině městech otevřou ve dvě hodiny odpoledne a budou otevřené až do deseti hodin večer. Druhý den to bude trochu jinak – od osmi hodin dopoledne do dvou hodin odpoledne. Takto to bude i ve Frýdku-Místku.

Co se týče konkrétních informací o volbách ve Frýdku-Místku, tak toto krásné české město má 57 volebních okrsků a k tomu 46 295 voličů. Na staré zástěny, které jsou zde už několik let, letos nenarazíte, protože pro letošní rok byly pořízeny zástěny naprosto nové za zhruba 260 tisíc korun. Tyto zástěny jsou hrazeny z dotací, které věnoval stát. Jedná se o výdaje, které jsou spojeny s volbami.

Kdo je volič?

Pokud jste se o volby do dnešního dne ani nezajímali, možná ani nevíte, kdo to třeba takový volič je. Voličem se rozumí člověk, kterému je osmnáct a více let. Je to každý státní občan České republiky. Tento člověk má právo volit. Jedná se o jakousi občanskou povinnost, kterou máme k našemu státu.

Pokud se rozhodnete volit, tak po příchodu do volební místnosti ukážete komisi svou totožnost. Jedná se o potvrzení státní příslušnosti. Buďto můžete ukázat platný občanský průkaz, nebo platný pas. Pokud tento doklad nebudete mít, nemůžete hlasovat.

Další články