Dočká se vlakový přejezd u OC Frýda závor?

Vlakový přejezd F-M

Nebezpečný vlakový přejezd, na kterém řidiči neustále hazardují se svými životy, i s životy ostatních cestujících trápí obyvatele města Frýdek-Místek. Výstražná světla, která jsou na přejezdu instalovány, někteří řidiči ignorují, proto obyvatelé volají o instalování závor, které by vzniku nehod zabránily.

Vše podtrhla nehoda, která se na zmíněném vlakovém přejezdu stala 25. 11. 2015, kdy bezpečnostní kamera zachytila řidiče kamionu, jak ignoruje výstražná červená světla a vjíždí na kolejiště. Bohužel kamion vjel přímo do cesty právě projíždějícímu vlaku. Občané na tuto nehodu reagovali nejen na sociálních sítích. Tam se rozpoutala bouřlivá debata o tom, zda není na místě instalovat závory, které budou nehodám předcházet.

Závory na vlakovém přejezdu nejsou instalovány dodnes, celé téma znovu otevřela situace, která se stala 5. 3. 2018. Autobus i přes výstražná červená světla vjel do kolejiště a jen tak tak nedošlo k další nehodě. Vlak, který právě projížděl přejezdem, se s autobusem minul o centimetry. Občané se tedy znovu rozhořčeně ptají: A co závory?! Kolik nehod se ještě musí stát, aby se rozhodlo o jejich instalování?

Podle vyjádření ze Správy železniční dopravní cesty vyplývá, že v roce 2019 by závory měly být na přejezd instalovány. Tento termín je však nezávazný, vše bude záviset na tom, zda příprava a projednávání stavby v územním a stavebním řízení projde bez komplikací. Budeme doufat, že do té doby budou řidiči obezřetní a nedojde k další nehodě.

Vlakový přejezd F-M

 

Další články