Dětské hřiště v Sadech B. Smetany prochází velkou rekonstrukcí

Rekonstrukce hřiště sady Bedřicha Smetany

Statutární město Frýdek-Místek má ve správě na 40 dětských hřišť. Město dlouhodobě investuje a podporuje modernizaci, ale i výstavbu dětských hřišť zcela nových.

Dětské hřiště v parku u řeky bude mít nově mnohem více herních prvků a povrch z lité pryže. Rozděleno bude na dvě části – pro větší a menší děti. Na hřišti budou pružinová houpadla, vahadlová houpačka, prolézací housenka, kolotoč, pískoviště. Samozřejmě nebudou chybět herní sestavy s klouzačkami, lanová pyramida, houpací hnízdo ani závěsné houpačky, kdy jedna z nich bude se sedákem pro menší děti.

V minulých týdnech bylo zprovozněno hřiště Hříbek ve Frýdku, které prošlo celkovou rekonstrukcí. Nyní čeká velkou změnu dětské hřiště v Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice.

Náklady na vybudování hřiště jsou vyčísleny na bezmála 3,3 milionu korun. Práce realizuje společnost Sapekor z Českého Těšína. Rekonstrukce má být dokončena do 25. října 2019.

„Hřiště bude následně oploceno a jeho provoz se bude řídit návštěvním řádem, který zakazuje na hřiště vodit psy a kočky, jezdit na kole nebo skateboardu, kouřit a pít alkohol nebo se zdržovat mimo návštěvní dobu,“ doplnil primátor Pobucký s tím, že v případě porušení budou věc řešit strážníci, kteří se budou odkazovat právě na návštěvní řád.

Další články